Nedeľa 19.01.2020
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
29.07.2016 02:07

Obyvatelia petíciou bojujú proti výstavbe detského ihriska v centre mesta


Ilustračná snímka zdroj:www.revuca


Obyvatelia Šale petíciou bojujú proti výstavbe detského ihriska v centrálnej mestskej zóne. Okrem obáv z možného hluku uviedli aj kuriózny dôvod, prečo by v lokalite nemalo vzniknúť detské ihrisko. V blízkosti plánovaného ihriska vraj žije kolónia hlodavcov, ktorá by mohla znečistiť pieskovisko.


Petíciu, ktorú doručili na mestský úrad, podpísalo 24 obyvateľov z priľahlého bytového domu na Ul. P. Pázmánya. Vedenie mesta v najbližších dňoch požiada o odborné stanovisko útvar hlavného kontrolóra mesta.       

Detské ihrisko malo byť hotové v polovici augusta tohto roka. V centrálnej mestskej zóne, v blízkosti amfiteátra a fontány, malo pribudnúť päť herných prvkov. Záujem o vybudovanie detského ihriska v centre mesta žiadali Šaľania už niekoľko mesiacov. Primátor Jozef Belický prisľúbil nájdenie vhodnej lokality. Umiestnenie herných prvkov v blízkosti amfiteátra a fontány sa podľa ohlasov pozdávalo aj verejnosti, potvrdila Erika Kollerová z Mestského úradu v Šali. Obyvatelia neďalekého bytového domu však vo svojej petícii zdôraznili, že o detské ihrisko nežiadali a domnievajú sa, že nemusí byť každý park v meste zastavaný detským ihriskom.       

Samotnej realizácii ihriska predchádzali povoľovacie procesy, pretože centrálnu mestskú zónu zrekonštruovalo mesto aj zo zdrojov EÚ. V takom prípade nemôže mesto bez súhlasu počas piatich rokov po realizácii zasahovať do projektu. Súhlas na umiestnenie herných prvkov v centrálnej mestskej zóne od riadiaceho orgánu dostalo mesto v júni tohto roka. V lokalite malo v prvej etape pribudnúť päť herných prvkov, v druhej etape v budúcom roku mali byť na ihrisku umiestnené ďalšie prvky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.11.2017
Mesto Šaľa finišuje s opravami a budovaním ihrísk
Šalianska radnica finišuje s výstavbou i opravami športovísk a detských ihrísk. V rámci participatívneho rozpočtu mesto vyčlenilo 5000 eur na budovanie a modernizáciu herných prvkov na ihriskách. Magistrát z týchto financií podporil tri projekty, na ďalšie dva vyčlenil dodatočné zdroje.
viac
20.11.2017
Mikuláš prinesie Šaľanom do centra mesta umelé klzisko
Klzisko postavia na pešej zóne 5. decembra. Korčuliarom bude klzisko následne k dispozícii do 6. januára.
viac
03.01.2018
Do budovania a dopĺňania detských ihrísk investuje Lučenec 200 000 eur
Nové detské ihriská a herné prvky na už existujúcich ihriskách pribudnú počas tohto roka v Lučenci minimálne v štyroch až piatich lokalitách. Informovala o tom primátorka Alexandra Pivková s tým, že mesto na spomínaný účel vyčlenilo v tohtoročnom rozpočte 200 000 eur.
viac
10.12.2018
V centre mesta Šaľa začala fungovať bezplatná wifi zóna
Šalianska radnica spustila v decembri do prevádzky bezplatnú wifi zónu. Verejnosť môže využívať bezplatný internet v centra mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %