Štvrtok 15.05.2025
Dnes má meniny 
Žofia, Sofia
°C
19.07.2024 04:05

Od pondelka začne v Trenčíne opäť fungovať pohotovosť pre dospelých


Ilustračná snímka Teraz.sk


V Trenčíne začne opäť prevádzku ambulantná pohotovostná služba pre dospelých. Ordinovať bude v pôvodných priestoroch aj v pôvodnom režime. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti RZP Andrej Luprich.


Spoločnosť RZP podľa neho po tom, ako začiatkom júla Ministerstvo zdravotníctva SR zbytočne a bez predchádzajúcej komunikácie zastavilo konanie o vydanie nového povolenia na prevádzku ambulantnej pohotovostnej služby, požiadala ministerstvo o vydanie dočasného povolenia na prevádzku. Ministerstvo žiadosti vyhovelo.         

"V snahe vyjsť v ústrety pacientom sme niekoľkokrát kontaktovali Ministerstvo zdravotníctva SR a navrhli viacero riešení, aby sme pohotovosť pre občanov Trenčína mohli spustiť čo najskôr. Sme veľmi radi, že sa nám napokon podarilo dohodnúť na podmienkach. Pohotovosť pre dospelých v Trenčíne začne opäť ordinovať od pondelka 22. júla v pôvodných priestoroch na Jesenského 33," uviedol Luprich.         

Ambulantná pohotovostná služba nahrádza starostlivosť praktického lekára, funguje v pracovných dňoch od 16.00 do 22.00 h a počas víkendov a sviatkov od 7.00 do 22.00 h. Je určená pre pacientov, ktorým sa náhle zhoršil zdravotný stav, avšak nie sú v priamom ohrození života.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2016
V Trenčíne už po tretí raz otvorili letnú čitáreň
Čitáreň vo dvore Verejnej knižnice M. Rešetku v Trenčíne (VKMR) na Jaselskej ulici je záujemcom k dispozícii od 6. júna do 8. septembra dva dni v týždni - každý pondelok a štvrtok od 10. do 16. hodiny.
viac
18.10.2016
Bojnice majú z turizmu asi 330 000 eur, do rozvoja dávajú len dve percentá
Sumu vo výške asi 330 000 eur za rok prináša každoročne do rozpočtu kúpeľného mesta Bojnice cestovný ruch. Do rozvoja turizmu v súčasnosti investuje samospráva dve až tri percentá z tejto sumy, v budúcnosti by to malo byť zaužívaná tretina až štvrtina.
viac
01.03.2017
Verejnú súťaž na novú webovú stránku Trenčína vyhrala brnianska spoločnosť
Skúšobnú verziu novej webovej stránky mesta Trenčín majú spustiť do konca leta. Verejnú súťaž na nový web Trenčína vyhrala spoločnosť InQool z Brna. Výsledná cena za vytvorenie webu je 18 700 eur.
viac
03.04.2024
Pohotovosť pre deti a dorast v Dubnici zrušili, ošetria ich v Trenčíne
V Dubnici nad Váhom zrušili k 1. aprílu prevádzku ambulancie pohotovostnej služby pre deti a dorast. Pacientov ošetria vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín. Informovala o tom FN Trenčín na svojej webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa