Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
27.07.2020 11:45

Odpustením polovice nájomného pomôže PSK viac ako 250 subjektom


Ilustračná snímka.


Prešovský samosprávny kraj (PSK) odpustí polovicu zmluvného nájomného viac ako 250 subjektom, ktoré v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu nemohli objektívne vykonávať svoju činnosť.


Úľavu schválilo krajské zastupiteľstvo na svojom júnovom zasadnutí. „Aktuálne prichádzajú na Úrad PSK prvé žiadosti,” informovala hovorkyňa úradu Daša Jeleňová.

Zľava z nájomného sa má podľa Jeleňovej týkať tých nájomcov nehnuteľností vo vlastníctve PSK, ktorým právo užívať predmet nájmu vzniklo pred 1. februárom a zároveň im bolo v dôsledku opatrení zamedzujúcich šíreniu pandémie ochorenia COVID-19 znemožnené nehnuteľnosť užívať. PSK odhaduje, že podmienky spĺňa celkovo 253 nájomcov najmä v oblasti školstva a kultúry, pričom výška ich mesačných nájmov dosahuje takmer 44 000 eur.

„Je to od nás istá forma pomoci, ktorou chceme aspoň čiastočne kompenzovať náklady nájomcov v našich priestoroch a sanovať finančnú záťaž, ktorá im mimoriadnou situáciou vznikla,” povedal v tejto súvislosti predseda PSK Milan Majerský.

O poskytnutie úľavy si môžu podľa vedúcej odboru majetku a investícií Úradu PSK Lýdie Budziňákovej prenajímatelia požiadať do konca novembra. Všetky žiadosti následne na základe inštrukcií úradu budú individuálne kontrolovať správcovia prenajímaných nebytových priestorov, teda príspevkové a rozpočtové organizácie kraja.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2017
Žilina opäť podporí aktivity občanov a občianskych združení
Mesto Žilina v tomto roku podporí aktivity občanov a občianskych združení, a to až vo výške 296 000 eur. Záujemcovia sa môžu uchádzať o finančnú podporu v oblastiach: kultúra, vzdelávanie, šport, sociálna a zdravotná oblasť a životné prostredie.
viac
10.05.2017
Príspevok na zateplenie rodinného domu sa zvýši
Na zateplenie rodinného domu bude po novom možné získať vyšší príspevok od štátu ako vlani. Vyplýva to z novely zákona o energetickej hospodárnosti budov z dielne Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR, ktorú 9. mája 2017 definitívne schválil parlament.
viac
23.06.2020
Kraj zriadil fond prvej pomoci na podporu kultúry so sumou 165 000 eur
Prvá pomoc pre kultúru v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) má podobu 165 000 eur. Takouto sumou kraj podporí nezávislú kultúru i organizácie vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Informoval o tom v pondelok predseda TTSK Jozef Viskupič.
viac
24.06.2020
Výzva na poskytnutie dotácií na nájomné spustená
Ministerstvo hospodárstva včera (23. 6.) vyhlásilo očakávanú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na nájomné.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %