Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
16.05.2022 11:40

Odštartovala letná sezóna na horehronských cyklodrezinách


Snímka zdroj: (tasr).


Druhý ročník pretekov na horehronských cyklodrezinách v obci Hronec v okrese Brezno odštartoval v sobotu (14. 5.) tohtoročnú letnú sezónu.


V symbolickom športovom derby si medzi sebou zmerali sily jednotlivé súťažné tímy, ktoré sa previezli cez krasovú Hrončiansku dolinu. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.

"Odštartovali sme sezónu našich jedinečných cyklodrezín, ktoré sú výnimočným produktom, no hlavne vyhľadávaným turistickým bodom na Horehroní. Zároveň sa tešíme z nových produktov, veríme, že si rovnako rýchlo nájdu miesto medzi domácimi i zahraničnými návštevníkmi regiónu pri objavovaní jeho čarokrásnych zákutí zo sedla bicykla," uviedla výkonná riaditeľka horehronskej OOCR Petra Ridzoňová Hlásniková.

"Máme radosť, že cestovný ruch v regióne napreduje a môžeme ponúknuť služby a atrakcie, ktoré sa stávajú lákadlom pre domácich a zahraničných turistov. Jazda na cyklodrezinách je jedinečným zážitkom a veríme, že tohtoročná sezóna prinesie Horehroniu veľa spokojných a šťastných návštevníkov," doplnil riaditeľ Čiernohronskej železnice (ČHŽ) Aleš Bílek.

Podľa neho vlaňajší ročník pretekov bol oslavou toho, že sa môžu bicykle na koľajnice voľne pohybovať na trati, keďže po viacerých rokovaniach dostali od štátu konečne zelenú.

"Okrem ponuky jázd na obľúbených bicykloch na koľajniciach si ľudia môžu po novom zašliapať na horehronskej rikši a tandemovom bicykli. Pozmenili sme ponuku jázd na cyklodrezinách, ktorých rezervácia je možná na poldenný výlet alebo na celodenný spojený s jazdou historickým vláčikom ČHŽ. K dispozícii je možnosť doobjednania si piknikového balíčka s regionálnymi produktmi," dodala destinačná manažérka OOCR Región Horehronie Kristína Šajgalíková.

Podľa Ridzoňovej Hlásnikovej nové prostriedky ekologickej dopravy sa im podarilo získať prostredníctvom rozvojových zámerov, ktoré finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu - Banskobystrický kraj Turizmus.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2020
V Mýte pod Ďumbierom sa otvárajú brány do bike parku
Mýto SKI & BIKE otvára opäť svoje brány pre všetkých nadšených bikerov. V sobotu 13. júna sa môžete tešiť na otvorenie druhej sezóny v špičkovom bike parku v Mýte pod Ďumbierom.
viac
03.06.2021
Nadupané otvorenie e-bike sezóny na Horehroní je za dverami
V sobotu 5. júna 2021 milovníci hôr a cyklistiky „na baterku“ spolu s hlavným organizátorom podujatia E-biky pod Kráľovu hoľou absolvujú dve atraktívne cyklotrasy v okolí Šumiaca. Jedna z nich povedie na vrchol Kráľovej hole. Spoločne tak odštartujú dlho očakávanú cyklistickú sezónu na Horehroní.
viac
16.12.2021
Región Horehronie a Liptov otvorili zimnú sezónu v olympijskom duchu
Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a LIPTOV spoločne otvorili 15. decembra 2021 zimnú sezónu plnú noviniek, sprievodných akcií a scénických programov pre všetkých, ktorí plánujú tráviť voľné chvíle na špičkovo upravených svahoch a v areáloch lyžiarskych stredísk.
viac
26.05.2022
Letnú sezónu na Liptove otvorili na konskom koči a v historických kostýmoch
Letnú sezónu 2022 na Liptove otvorili v stredu v centre Liptovského Mikuláša na konskom koči a v historických kostýmoch. Predstavili tak nový projekt s názvom Historický kompas, ktorého cieľom je oživenie centra mesta a odkazu minulých čias.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %