Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
24.02.2016 09:30

Osem dobrovoľníckych projektov prispeje k lepšiemu životu na východnom Slovensku


Projekty majú priniesť enviromentálne, kultúrne a vzdelávacie aktivity. (Foto: Pixabay.com)


Tretí ročník grantového programu „T“ for all, all for „T“ podporil osem projektov z košického a prešovského regiónu sumou 12 000 eur.


Podporu využijú neziskové organizácie a občianske združenia na rôznorodé environmentálne, kultúrne či vzdelávacie aktivity pre malých aj veľkých východniarov.

Medzi podporenými organizáciami je aj občianske združenie Centrum Liberta z Košíc s iniciatívou pomoci pre zdravotne postihnuté deti, mládež a ich rodiny. OZ Enjoy the ride vybuduje molitanový bazén „foampit“ so zaťahovacím zastrešením na bezpečný nácvik akrobatických skokov na bicykli pre deti a mládež. Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov vďaka projektu skvalitní výcvik agility psov, čím chce zvýšiť účasť ľudí na tejto športovej disciplíne. Dobrovoľníci z OZ 3-ATLON pripravia 3. ročník Košického triatlonu.

„Program je financovaný z Nadačného fondu T-Systems Slovakia, ktorý administruje Karpatská nadácia. Veľkou výhodou takýchto programov je to, že podporujú nápady, ktoré prídu priamo od ľudí, od neziskových organizácií alebo iných inštitúcií, a teda plne reagujú na konkrétne potreby konkrétnych miest,“ hovorí Laura Dittel, riaditeľka nadácie.

(mb)

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 13.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2023
Envirorezort chce opätovné zavedenie lovu vlka
Lov vlka dravého by mohol byť opäť obnovený na základe stanovovaných kvót, rovnako ako to bolo pred rokom 2021. Vyplýva to z predbežnej informácie zverejnenej na legislatívno-právnom portáli Slov-Lex.
viac
30.11.2023
Pre niekoho odpad, pre iných poklad
Týmto spôsobom pristupujú zamestnanci Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom ku knihám, ktoré svoju životnú púť mali ukončiť na zbernom dvore. Vďaka iniciatíve zamestnancov však v jeho priestoroch vznikla malá knižnica, ktorá ponúka možnosť bezplatnej výpožičky či výmeny rôznorodých titulov.
viac
27.11.2023
Začína sa kampaň za zastavenie násilia páchaného na ženách
Tohtoročná kampaň Zastavme násilie na ženách 2023 zdôrazňuje dôležitosť urýchlených investícií, ktoré pomôžu predchádzať a odstraňovať násilie páchané na ženách a dievčatách.
viac
30.11.2023
Prímestskú autobusovú dopravu na východe bude riadiť dispečing
Samosprávne kraje na východe Slovenska zavádzajú novinku v doprave – centrálny dispečing a informačný systém IDS Východ. Prvá etapa systému, ktorý umožní zavádzanie garantovaných prestupov a informačných tabúľ na zastávkach, bude spustená v januári 2024.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %