Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
22.06.2017 12:27

Park Film Fest prichádza s mnohými novinkami


Pozvánka.


Film a Trenčianske Teplice k sebe neodmysliteľne patria už viac ako štvrťstoročie. Bohatý program v kinosálach, ale aj bohaté sprievodné podujatia. Diskusie, koncerty, ale aj párty. Zábava pre každého v tých najrôznejších formách. Aj to je Park Film Fest.


Už v piatok (23. 6.) začne v Trenčianskych Tepliciach ďalší ročník tohto medzinárodného filmového festivalu.  Prinesie štyri sekcie, z toho dve súťažné, päť premietacích miest a aj druhý ročník sprievodného programu Art In Park priamo v Kúpeľnom parku.

V príjemnom prostredí kúpeľného mestečka sa na jednej strane cítite ako doma, na druhej strane sa dotýkate celého sveta. Ako povedala členka festivalového tímu Diana Fabiánová, „celý festival sa nesie v téme rôznorodosti, vzájomného prepájania a spoznávania ľudí, etník a kultúr. A to sa odzrkadľuje vo vybraných filmoch aj na celom festivale vôbec.“ Park Film Fest je však aj o výnimočných ľuďoch z kinematografie, a to miestnej i zahraničnej.

Tento rok si okrem iných ocenenie prevezmú slovenská herečka Táňa Pauhofová, ktorá bude zároveň najmladšou laureátkou Umelcovej či Hercovej misie v histórii teplického festivalu a poľský režisér Krzysztof Zanussi si zas odnesie Cenu primátora mesta Trenčianske Teplice. Ocenenie Zlatá kamera, ktoré návštevníci poznali z minulých ročníkov festivalu, nahradí cena Za kamerou, ktorú si odnesú český režisér Ondřej Trojan a slovenská dokumentaristka Zuzana Piussi.

Zo sprievodných akcií sa i tento rok uskutočnia viaceré koncerty priamo v Kúpeľnom parku, ale i na legendárnom kúpalisku Zelená žaba, pripravené sú i workshopy, chill-out zóna, videoprojekcie i prezentácia diel mladých módnych návrhárov.

Všetci, ktorí by chceli odštartovať tohtoročné leto práve na filmovom festivale, sú srdečne pozvaní do Trenčianskych Teplíc v dňoch 23. – 26. júna 2017.

 

Autor: (Trenčín region)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.06.2016
Do trenčianskoteplickej doliny sa opäť po roku vracia filmové umenie
V dňoch 23. – 26. júna sa už po 24. krát v Trenčianskych Tepliciach stretne široká odborná i laická verejnosť so záľubou v kinematografii.
viac
07.11.2016
Festival umeleckej tvorby o horách predstavuje program
Horský internetový klub (HIK) v spolupráci s mestom Ružomberok, Zväzom slovenských fotografov a cestovateľským portálom Infoglobe organizujú v poradí už 9. ročník medzinárodného festivalu umeleckej tvorby o horách – HORALFEST 2016.
viac
22.06.2017
Urban Art ovládne Bratislavu!
Už túto sobotu sa v Bratislave na 16 pódiách predstaví 40 umeleckých vystúpení a 14 neziskových organizácií. Nuda v Bratislave sa teda skončí už o necelé dva dni presne o 11:45 hod., kedy sa na Hlavnom námestí oficiálne začne prvý Urban Art Festival.
viac
20.03.2018
Festival Hory a mesto je v novom priestore s veľkou účasťou slovenských autorov
Novinkou medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto 2018 v Bratislave je zmena miesta. Jeho 19. ročník bude od stredy 21. do nedele 25. marca v obchodnom centre Bory Mall s kinami Cinemax.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %