Utorok 20.10.2020
Dnes má meniny 
Vendelín
°C
22.09.2020 02:15

Parlament schválil zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti


Ilustračná snímka.


Parlament schválil novelu zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti, pričom nezabúda ani na rozšírenie okruhu politicky exponovaných osôb.


Pod väčším drobnohľadom bánk v porovnaní s bežnými klientmi bude viac verejných funkcionárov, t.j. aj osoby s regionálnym významom. Zákonom sa zavedie povinnosť viesť oficiálny zoznam významných verejných funkcií, ktorý bude verejne dostupný na webovej stránke finančnej spravodajskej jednotky.              

Návrhom sa zároveň mení aj zákon o registri právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci. V ňom sa ustanovuje rozsah údajov o konečných užívateľoch výhod v tomto registri, ktoré budú rovnako verejnosti prístupné.

Účinnosť novelizovaného zákona sa predpokladá od 1. novembra 2020.  

Viac informácií TU.

Informatívne konsolidované znenie TU.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.04.2017
Parlament schválil obmedzenie spotreby plastových tašiek
Poslanci NR SR schválili novelu zákona o odpadoch z dielne ministerstva životného prostredia, ktorá spoplatní ľahké plastové tašky pri nákupoch s účinnosťou od 1. januára 2018.
viac
17.10.2017
Parlament dal zelenú efektívnejšej ochrane ovzdušia
Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky dnes schválili novelu zákona o ochrane ovzdušia. O aplikačnej novele odpadového zákona budú hlasovať v stredu (18.10.). Informoval o tom hovorca MŽP SR Tomáš Ferenčák.
viac
10.11.2017
Vlastníci nehnuteľností by sa mali povinne pripojiť na kanalizácie
Vlastníci nehnuteľností by sa mali do konca roka 2021 povinne pripojiť na verejnú kanalizáciu, pokiaľ je to technicky možné a je vybudovaná. Malo by sa to týkať aj tých vlastníkov, ktorí mali doteraz povolenie na žumpu.
viac
20.08.2020
ZMOS upozorňuje na nedostatky v pripravovaných volebných pravidlách
Združenie miest a obcí Slovenska zásadnou pripomienkou v medzirezortnom pripomienkovom konaní upozorňuje na nedostatky pripravovanej novely zákona o volebnej kampani, ktorú do parlamentu predkladá skupina poslancov Národnej rady Slovenskej republiky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %