Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
17.05.2024 03:10

Partizánske z rozpočtu podporí desať komunitných projektov


Mestský úrad v Partizánskom


Finančnú podporu z rozpočtu mesta Partizánske dostane tento rok desať komunitných projektov. Rozhodla o tom verejnosť v SMS hlasovaní. Združenia si prerozdelia v rámci Komunitného participatívneho rozpočtu sumu 15.000 eur.


Informoval o tom v piatok primátor Jozef Božik. Organizácie, školy či jednotlivec predložili v tomto ročníku participatívneho rozpočtu celkovo 12 návrhov projektov. Svoj hlas im mohla verejnosť odovzdať od 1. do 15. mája. "Na podporu všetkých 12 návrhov projektov zaslali ľudia celkovo 1647 SMS, pričom desať projektov prekročilo požadovanú hranicu na podporu v podobe 50 SMS hlasov," uviedla radnica.         

Mesto finančné prostriedky poskytne projektom, ktoré sa SMS hlasovaním umiestnili na prvom až desiatom mieste. Financie dostane Centrum Naša chalúpka na projekt Pomôžte nám vytvoriť krajšie prostredie, Základná škola (ZŠ) s materskou školou Veľká okružná na projekt Miesto víťazov, Užitoční ľudia na podujatie Baťoviansky rínok, Základná umelecká škola na grafickú dielničku a Zápasnícky klub Partizánske na skvalitnenie tréningového procesu mládeže. Samospráva podporí i všeobecnú pohybovú prípravu detí Športového klubu Harvard Partizánske, realizáciu lavičky z recyklovaného plastu od Jozefa Zvala, keramickú dielňu pre ZŠ R. Jašíka, nové zvonenie pre gymnázium, projekt Posuňme sa spolu vpred od občianskeho združenia pri Strednej odbornej škole Partizánske, Baťovskú školu mladých seniorov od Klubu absolventov Baťovej školy práce Partizánske a Múzeum v CO kryte od občianskeho združenia Vedieme.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Verejnosť rozhodne o podpore komunitných projektov sms hlasovaním
Z dovedna 18 menších projektov na zveľadenie komunitného života v Partizánskom budú môcť Partizánčania vybrať sms hlasovaním tie, ktoré samospráva mesta podporí dotáciou zo svojho rozpočtu.
viac
03.11.2020
Začalo sa hlasovanie o projektoch participatívneho rozpočtu Trnavského kraja
Od 2. až do 15. novembra sa v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) koná hlasovanie o podpore projektov z participatívneho rozpočtu (PR). V rámci jeho druhého ročníka obyvatelia môžu hlasovať online za najmenej tri spomedzi 105 projektov.
viac
23.05.2022
O financie z rozpočtu mesta sa uchádza 15 komunitných projektov
Mesto Partizánske opäť finančne podporí zo svojho rozpočtu projekty na zlepšenie komunitného života. O podporu verejnosti sa uchádza 15 zámerov, samospráva prerozdelí sumu 10 000 eur desiatim s najväčším počtom SMS hlasov. Informovala o tom Martina Skaličanová z mestského úradu v Partizánskom.
viac
24.06.2022
Partizánske podporí zo svojho rozpočtu desať občianskych projektov
Samospráva Partizánskeho finančne podporí zo svojho rozpočtu desať projektov, ktoré majú za cieľ zlepšiť komunitný život v meste. O vybraných občianskych zámeroch rozhodla verejnosť prostredníctvom hlasovania, prerozdelia si sumu 10 000 eur. Informovala o tom Martina Skaličanová z mestského úradu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %