Sobota 22.02.2020
Dnes má meniny 
Etela
°C
27.02.2016 07:00

Peter Pollák navrhuje zriadiť v Rokycanoch bežnú základnú školu


Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák. (Foto: tasr)


Namiesto špeciálnych škôl by sa podľa splnomocnenca vlády pre rómske komunity, mali zriaďovať pre rómske deti bežné školské a predškolské zariadenia.


Po zatvorení súkromnej špeciálnej školy v Rokycanoch splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák očakáva výsledky kontroly Štátnej školskej inšpekcie aj v špeciálnych základných školách v obciach Giraltovce, Svinia a Ostrovany. Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity dal podnet, aby Štátna školská inšpekcia preverila školu v Rokycanoch,  „Škola nedodržiavala právne predpisy v oblasti výchovy a vzdelávania, nevytvorila žiakom materiálno-technické a priestorové podmienky a školský poriadok im dokonca priamo umožňoval záškoláctvo,“ uviedla pre TASR na margo školy v Rokycanoch hlavná školská inšpektorka Viera Kalmárová.

Podľa Polláka bude najprospešnejším riešením pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ich rodičov a obce zriaďovať namiesto špeciálnych škôl v obciach, bežné základné školy a podporovať kvalitnú predškolskú prípravu.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 19.

Autor: (ig)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.02.2020
Kde v Británii triedia bioodpad, tam produkujú menej potravinového odpadu
Každoročne o 16 kg potravinového odpadu menej vyhadzuje waleská, škótska alebo anglická rodina, ktorá triedi bioodpad. Potvrdil to päťročný britský prieskum.
viac
15.02.2020
Envirorezort predstavil nízkouhlíkovú stratégiu
Náklady na rapídne znižovanie emisií skleníkových plynov budú predstavovať 1,8 % HDP ročne do roku 2040. Boj proti zmene klímy však prináša nevyčísliteľné zdravotné, environmentálne a ekonomické benefity.
viac
17.02.2020
V obci Petrova Ves vybudujú zberný dvor odpadov za 222 000 eur
V obci Petrova Ves v okrese Skalica začnú budovať zberný dvor odpadov, na ktorý získala obec finančné prostriedky z Ministerstva životného prostredia SR v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Informuje o tom vestník Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
18.02.2020
Mesto Nitra udelí dotácie na projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu
Projekty občianskych združení a spolkov zameraných na cestovný ruch podporí mesto Nitra celkovou sumou 15 000 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom mimoriadnom februárovom rokovaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %