Pondelok 25.01.2021
Dnes má meniny 
Gejza
°C
14.01.2020 12:10

Petržalka obnovila niekoľko detských ihrísk i basketbalové ihrisko


Ilustračná snímka, zdroj: BratislavaDen.sk


Bratislavská Petržalka obnovila niekoľko detských ihrísk a basketbalové ihrisko. Podarilo sa jej to zapojením sa do vlaňajších projektov, ktoré boli financované z rozpočtu mestskej časti i dotáciami Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.


Cieľom samosprávy bolo podporiť voľnočasové a športové aktivity pre čo najširšiu verejnosť a zlepšiť tak kvalitu sídliskového života. Týka sa to napríklad aj obnoveného basketbalového ihriska na Žehrianskej ulici, na ktorom bol vymenený asfalt, nanovo vyznačené čiary a repasované pôvodné basketbalové koše. Nové ihrisko budú môcť okrem verejnosti využívať aj viaceré miestne basketbalové kluby.       

Obnovou prešli aj verejné detské ihriská na Fedinovej, Budatínskej, Šášovskej a Jasovskej ulici, práce pozostávali z demontáže starých a zdravie ohrozujúcich herných prvkov a z osadenia nových. "Niektoré herné prvky sú celé z nehrdzavejúcej ocele s doplnkami z kvalitného HDPE plastu, iné zase z hĺbkovo impregnovaných severských drevín v kombinácii s doplnkami z HDPE plastu a nehrdzavejúcej ocele," priblížila Anna Všetečková z oddelenia projektového riadenia mestskej časti.       

Na Budatínskej ulici pribudla nová kombinovaná lezecká zostava so šmykľavkou a hojdačkami, na Šášovskej ulici vláčik s vagónikmi a kombinovaná lezecká zostava so šmykľavkami a na Jasovskej ulici nový vláčik s tunelom. Mestská časť myslela aj na znevýhodnené deti, a preto na ihrisku na Fedinovej ulici osadila okrem iného aj tzv. hniezdo, na ktorom sa môžu pohojdať aj deti s telesným hendikepom či rodič s dieťaťom.       

Zámerom mestskej časti je zároveň zapojiť miestnu komunitu do obnovy ihrísk formou brigád, jednu z prvých plánuje na jar.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.10.2018
Iba 30 percent detských ihrísk prejde kontrolou odborníkov
Iba 30 percent detských ihrísk prejde kontrolou odborníkov. Pritom by sa mali kontrolovať každého štvrťroka, veľkou kontrolou by mali prejsť aspoň raz ročne. Majiteľov ihrísk, ktorí takéto kontroly vykonávajú, je aj z radov samospráv či školských zariadení zatiaľ málo.
viac
06.08.2019
Na petržalských ihriskách pribudnú slnečné clony
Mestská časť Bratislava-Petržalka v spolupráci s Miestnym podnikom verejnoprospešných služieb Petržalka a Občianskym združením Petržalské ihriská (PiPi) začína postupne upevňovať slnečné clony na verejných detských ihriskách v správe mestskej časti.
viac
15.10.2020
Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy aj zatieňovaním pieskovísk
Bratislavská mestská časť Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy. Tento rok sa v rámci opatrení zamerala na päť detských ihrísk, kde prostredníctvom plachiet zatienila pieskoviská.
viac
05.11.2020
Na detských ihriskách v Leviciach pribudnú nové herné prvky
Na detských ihriskách v Leviciach pribudnú nové herné prvky. Radnica má v pláne vybudovať jedno nové ihrisko a ďalšie dve chce zmodernizovať.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %