Streda 06.12.2023
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
12.07.2023 02:25

Petržalka získala vyše milióna eur na obnovu plavárne ZŠ Pankúchova


Snímka zdroj: (MÚ Petržalka).


Bratislavská Petržalka získala viac ako milión eur na obnovu plavárne na základnej škole (ZŠ) na Pankúchovej ulici. Ide o dotáciu z Fondu na podporu športu (FNPŠ), mestská časť ju musí vyčerpať do konca roka 2025.


Samospráva na práce vyčlení z vlastného rozpočtu viac ako 775 000 eur. Mestská časť má zároveň vybratého zhotoviteľa. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

"Zapájanie sa do externých výziev má pre nás veľký zmysel a prínos. Vďaka nim dokážeme zrealizovať dôležité verejnoprospešné projekty, z ktorých bude žiť niekoľko generácií," konštatuje starosta Petržalky Ján Hrčka.

Mestská časť má okrem Petržalskej plavárne, ktorá je samostatnou organizáciou, v správe aj ďalšie štyri plavecké bazény. Sú súčasťou základných škôl na Pankúchovej, Turnianskej, Holíčskej a Budatínskej ulici. Slúžia pre tunajších žiakov i rôzne plavecké kluby. Na všetkých bazénoch sa dekádami odkladanej údržby podpísal "zub času", najviditeľnejšie práve na bazénovej hale na Pankúchovej, ktorá je roky v havarijnom stave.

Cieľom opráv bude komplexná obnova školskej plavárne, okrem iného sú napríklad všetky kovové prvky v bazénovej hale vrátane vzduchotechniky napadnuté koróziou. Bazén nie je možné v súčasnosti prevádzkovať. Obmedzená je tak aj reprezentačná činnosť, keďže nie je možné usporadúvať oficiálne súťaže pre deti a mládež na vyššej okresnej či regionálnej úrovni. Súčasťou prác bude i prispôsobenie vstupu do bazéna pre zdravotne znevýhodnených plavcov.

Mestská časť investovala posledné roky najmä do oblasti vzdelávania v kontexte rozširovania kapacít verejných materských škôl, rekonštrukcie kuchýň a jedální či sociálnych zariadení. V najbližšom období pri investíciách sústredí financie aj do rozvoja športovej infraštruktúry. Samospráva okrem dotácie na obnovu spomínanej plavárne získala dotáciu 1,2 milióna eur aj na projekt výstavby modernej multifunkčnej športovej haly v areáli školy na Pankúchovej ulici. V tomto prípade ide o dotáciu od Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, vyčerpať ju musí do konca roka 2023.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.12.2018
Mesto obnoví krytú plaváreň, vyčlenilo na to vyše milión eur
Na rekonštrukciu mestskej plavárne v Trebišove vyčlenilo v stredu (19. 12.) mestské zastupiteľstvo sumu 1 135 000 eur. Prostriedky pôjdu z rezervného fondu mesta. Zároveň poslanci schválili zámer dokončenia rekonštrukcie plavárne v celkovej predpokladanej hodnote 1 951 000 eur.
viac
11.03.2021
V Petržalke pripravujú architektonickú súťaž pre Námestie Republiky
Dlhé roky zanedbaný priestor Námestia Republiky, ktoré má potenciál stať sa centrálnym verejným priestorom bratislavskej Petržalky, čaká revitalizácia.
viac
01.02.2022
Petržalka pokračuje v debarierizácii vstupov do základných škôl i na športoviská
Miznú obrubníky a pribúdajú rampy i výťahy. Bratislavská Petržalka pokračuje v budovaní bazbariérových vstupov do škôl i na športoviská. Mestská časť na to vyčlenila vo svojom rozpočte 180 000 eur.
viac
17.06.2022
Súťaž návrhov na plaváreň i obnovu štadióna v Ružinove pozná víťaza
Architektonická súťaž na projekt novej plavárne a s ňou súvisiacu prestavbu existujúceho Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove pozná víťaza.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %