Štvrtok 20.06.2024
Dnes má meniny 
Valéria
°C
12.07.2023 02:25

Petržalka získala vyše milióna eur na obnovu plavárne ZŠ Pankúchova


Snímka zdroj: (MÚ Petržalka).


Bratislavská Petržalka získala viac ako milión eur na obnovu plavárne na základnej škole (ZŠ) na Pankúchovej ulici. Ide o dotáciu z Fondu na podporu športu (FNPŠ), mestská časť ju musí vyčerpať do konca roka 2025.


Samospráva na práce vyčlení z vlastného rozpočtu viac ako 775 000 eur. Mestská časť má zároveň vybratého zhotoviteľa. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

"Zapájanie sa do externých výziev má pre nás veľký zmysel a prínos. Vďaka nim dokážeme zrealizovať dôležité verejnoprospešné projekty, z ktorých bude žiť niekoľko generácií," konštatuje starosta Petržalky Ján Hrčka.

Mestská časť má okrem Petržalskej plavárne, ktorá je samostatnou organizáciou, v správe aj ďalšie štyri plavecké bazény. Sú súčasťou základných škôl na Pankúchovej, Turnianskej, Holíčskej a Budatínskej ulici. Slúžia pre tunajších žiakov i rôzne plavecké kluby. Na všetkých bazénoch sa dekádami odkladanej údržby podpísal "zub času", najviditeľnejšie práve na bazénovej hale na Pankúchovej, ktorá je roky v havarijnom stave.

Cieľom opráv bude komplexná obnova školskej plavárne, okrem iného sú napríklad všetky kovové prvky v bazénovej hale vrátane vzduchotechniky napadnuté koróziou. Bazén nie je možné v súčasnosti prevádzkovať. Obmedzená je tak aj reprezentačná činnosť, keďže nie je možné usporadúvať oficiálne súťaže pre deti a mládež na vyššej okresnej či regionálnej úrovni. Súčasťou prác bude i prispôsobenie vstupu do bazéna pre zdravotne znevýhodnených plavcov.

Mestská časť investovala posledné roky najmä do oblasti vzdelávania v kontexte rozširovania kapacít verejných materských škôl, rekonštrukcie kuchýň a jedální či sociálnych zariadení. V najbližšom období pri investíciách sústredí financie aj do rozvoja športovej infraštruktúry. Samospráva okrem dotácie na obnovu spomínanej plavárne získala dotáciu 1,2 milióna eur aj na projekt výstavby modernej multifunkčnej športovej haly v areáli školy na Pankúchovej ulici. V tomto prípade ide o dotáciu od Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, vyčerpať ju musí do konca roka 2023.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.07.2016
Lokalita bývalého kúpaliska Lido má podľa mesta slúžiť na rekreáciu
Priestor bývalého bratislavského kúpaliska Lido, medzi Starým mostom a Prístavným mostom, má slúžiť na rekreáciu a šport.
viac
11.05.2017
Preplávame z Petržalky do Paríža?
Už v sobotu, 13. mája, o 8. hodine ráno odštartuje starosta Vladimír Bajan v petržalskej plavárni na Tupolevovej ulici historicky prvý plavecký maratón, ako súčasť 20. výročia Dní Petržalky.
viac
03.12.2020
Karlova Ves získala z nórskych grantov 1,4 mil. eur na adaptačné zmeny
Karlovej Vsi sa podarilo získať z nórskych fondov a štátneho rozpočtu SR 1,4 milióna eur na realizáciu klimatického akčného plánu pre mestskú časť.
viac
26.01.2021
Petržalka zjednotila výšku príspevku pre deti v MŠ
Výška príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole v bratislavskej Petržalke sa zjednotila pre všetky deti bez ohľadu na miesto trvalého pobytu. Po novom je to 40 eur na jedno dieťa na mesiac.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %