Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
27.05.2022 12:35

Po Trnave otvorili centrum na rozvíjanie tvorivého talentu detí aj vo Zvolene


Ilustračná snímka.


Priestor na rozvoj digitálnych a mäkkých zručností, podnikavosti a talentu získavajú žiaci druhého stupňa Základnej školy P. Jilemnického 1 vo Zvolene vďaka unikátnemu trojročnému programu Nadácie Pontis s názvom Budúcnosť INAK.


Jeho vyvrcholením je spracovanie vlastného nápadu na riešenie problémov, ktoré deti okolo seba vnímajú.

Rovnomenné zvolenské centrum, ktoré podporilo aj mesto Zvolen, je iba druhé na Slovensku, kde sa tieto jedinečné vzdelávacie aktivity realizujú. "V modernom coworkingovom priestore získavajú deti kompetencie potrebné na život v 21. storočí, akými sú digitálna gramotnosť, tímová spolupráca, kreativita. Dôležitou súčasťou je aj vytvorenie vlastnej sociálnej inovácie, teda aktivity, ktorá prinesie riešenie problému v ich okolí či regióne," uviedla výkonná riaditeľka Nadácie Pontis Martina Kolesárová.

Klub na základnej škole navštevuje vyšší počet žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia. "Našim žiakom sprostredkovávame rôzne aktivity, Budúcnosť INAK sa od nich líši v možnostiach, ktoré ponúka. Verím, že deťom prinesie nové zážitky a témy, ktoré ich zaujmú. Veľmi oceňujem, že je program dostupný pre všetkých," uviedla riaditeľka školy Anna Cúttová.

Prvé centrum Budúcnosti INAK vzniklo v roku 2019 pri Základnej škole s materskou školou na Maxima Gorkého v Trnave, druhé sa otvorilo v septembri 2021 na Základnej škole na Jilemnického vo Zvolene. Pre pandemické opatrenia sa však oficiálne otvorenie presunulo na tento rok.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.09.2019
Deti z miestnej školy povedú lesníci k posilneniu ich vzťahu k prírode
Obec Poniky v Banskobystrickom okrese a Národné lesnícke centrum vo Zvolene budú spolupracovať v oblasti lesnej pedagogiky a environmentálneho vzdelávania.
viac
13.06.2020
Bezplatné letné IT tábory pre deti II. stupňa ZŠ
Počas prázdnin sa deti môžu stať konštruktérmi robotov, ale aj výskumníkmi počasia pri dobrovoľnom rozvíjaní zručností v informatike, fyzike či chémií v rámci bezplatných letných táborov realizovaných z národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.
viac
07.07.2020
Zariadenie lesnej pedagogiky pripravilo zážitkové programy pre rodiny
Zariadenie lesnej pedagogiky v Krásnych Sadoch Mlynica pod Vysokými Tatrami spúšťa od 13. júla zábavno-vzdelávacie programy pre rodiny s deťmi.
viac
17.09.2020
Základné školy sa môžu zapojiť do projektu „Hovorme o jedle“
Základné školy sa už od 16. septembra 2020 budú môcť zaregistrovať a realizovať aktivity VIII. ročníka HOVORME O JEDLE.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %