Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
26.08.2021 07:35

Po vlaňajšej pandemickej prestávke sa bude opäť konať Klokočinský jarmok


Ilustračný výrez plagátu


Tradičné špeciality, kultúrny program a množstvo koncertov ponúkne 19. ročník Klokočinského jarmoku. Na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina sa bude po minuloročnej pandemickej prestávke konať v piatok 27. a v sobotu 28. augusta.


V prvý deň sa na jarmočnom pódiu predstaví folklórny súbor (FS) Tradícia z Dražoviec a FS Nevädza. Pre deti je pripravené predstavenie Divadla z klobúka a koncerty zoskupení Swingless Jazz Ensemble, Close Harmony Friends a mix slovenských a svetových hitov v podaní Cimbal Brothers. „Vo večerných hodinách sa sídlisko Klokočina bude zabávať s párty kapelou Replay Band,“ uviedli organizátori.       

Druhý jarmočný deň otvorí predstavenie Harry Teatra, po ktorom bude nasledovať blok dobových tancov z obdobia renesancie v podaní Šermiarskej skupiny Tostabur. Po vystúpení nitrianskych hudobníkov bude nasledovať koncert kapely Smola a hrušky. „Záver jarmoku vyplní večerný koncert skupiny The Backwards, ktorá zahrá hity legendárnej liverpoolskej skupiny Beatles,“ pripomenuli organizátori.      

 

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.01.2017
Nitrianske fašiangy ponúknu jarmok, dobré jedlo a kultúrny program
Fašiangový jarmok a bohatý kultúrny program budú aj tohto roku súčasťou Nitrianskych fašiangov, ktoré sa uskutočnia na Svätoplukovom námestí v sobotu 25. februára. Už o 10. hodine začne Fašiangový jarmok. Svoje výrobky tu budú prezentovať a predávať ľudovo-umeleckí remeselníci z celého Slovenska.
viac
28.06.2017
Mesto pod Zoborom pozýva všetkých na mestské slávnosti
Od pondelka do stredy (3. - 5. júla 2017) ožije centrum Nitry mestskými slávnosťami „Nitra, milá Nitra...“, Pribinovými a Cyrilo-metodskými slávnosťami, ktoré bývajú každoročne venované významným osobnostiam histórie a súčasnosti Nitry. Nad slávnosťami prevzal záštitu predseda vlády SR Robert Fico.
viac
16.02.2019
Príďte sa zabaviť na Nitrianske fašiangy
Fašiangy sú obdobie od Troch kráľov až do polnoci pred škaredou – Popolcovou stredou. V tomto roku pripadá Popolcová streda na 6. marca. Po tomto dátume nasleduje 40-dňový pôst, ktorý trvá do Veľkého piatku.
viac
24.08.2023
Klokočinský jarmok opäť ponúkne kolotoče, koncerty aj dobré jedlo
Koncerty, program pre deti a stánky s rôznymi špecialitami ponúkne aj tento rok tradičný Klokočinský jarmok. Na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina sa bude konať od 26. do 28. augusta na tradičnom priestranstve po pravej strane Hviezdoslavovej triedy a Mikovíniho ulice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %