Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
25.05.2022 01:30

Počas Dní jarnej čistoty sa v meste vyzbieralo vyše 55 ton odpadu


Snímka zdroj: (Mesto Žiar nad Hronom).


Viac ako 55 ton objemného odpadu vyzbierali obyvatelia Žiaru nad Hronom počas tohtoročných Dní jarnej čistoty, ktoré samospráva organizovala koncom apríla. V porovnaní s minuloročnou jeseňou je to o takmer 20 ton odpadu viac. Mesto o tom informuje na svojej webovej stránke.


Počas Dní jarnej čistoty boli na uliciach v rámci mesta rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery, vďaka ktorým sa obyvatelia mohli bezplatne zbaviť objemného odpadu. Pristavené boli i zberné nádoby na bioodpad, k dispozícii bola tiež mobilná zberňa žiariviek.

"Pri kontajneroch bola zabezpečená asistencia, ktorej úlohou bolo odkontrolovať správne nakladanie s dovezenými odpadmi a zároveň zabrániť negatívnym javom, keď niektorí obyvatelia vyberajú uložený odpad priamo z kontajnerov," doplnila Ivana Martincová z oddelenia odpadového hospodárstva Mestského úradu Žiar nad Hronom.

Celkovo bolo počas piatich dní uskutočnených 80 vývozov, počas ktorých sa vyviezlo 55,7 tony objemného odpadu. V porovnaní s vlaňajšími jesennými dňami čistoty išlo o takmer 20 ton odpadu viac. V rámci mesta sa vyzbieralo viac ako 20 ton dreveného odpadu či vyše 2,7 tony elektrických zariadení.

Najbližšie dni čistoty bude samospráva organizovať na jeseň. Mesto však pripomína, že objemný odpad môžu obyvatelia naďalej celoročne bezplatne odovzdávať na zbernom dvore na Ulici SNP.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.07.2016
Na hrade Šášov objavili unikátne nálezy
Dobrovoľníkom, ktorí pracujú na záchrane hradnej zrúcaniny Šášov, sa pred pár dňami podarili unikátne objavy.
viac
10.01.2019
V kaštieli chcú zriadiť domov dôchodcov a denný stacionár
Dokončiť už začaté projekty, ale aj pustiť sa do nových, ako napríklad zriadenie domova sociálnych služieb, rekonštrukcia plavárne či vybudovanie cyklochodníka medzi mestom Žiar nad Hronom a susednou obcou Lutila. To sú plány, s ktorými do tohto roka vstúpila žiarska samospráva.
viac
14.10.2019
Počas jesenného upratovania sa obyvatelia zbavili 49 ton odpadu
Počas jesenných dní čistoty, ktoré sa nedávno uskutočnili na území mesta Žiar nad Hronom, sa obyvatelia zbavili takmer 49 ton objemného odpadu. Celkovo bolo v rámci tejto akcie uskutočnených 70 vývozov.
viac
30.03.2021
Obec hľadá nového dodávateľa na zabezpečenie zberu odpadu
Obec Hliník nad Hronom v okrese Žiar nad Hronom vyhlásila verejnú súťaž na obstaranie nového dodávateľa, ktorý zabezpečí zber, prepravu a likvidáciu odpadov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %