Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
25.07.2022 11:40

Počet cestujúcich MHD od zavedenia bezplatnej prepravy stúpol


Ilustračná snímka: (tasr).


Za prvý polrok od spustenia bezplatného cestovania mestskou hromadnou dopravou (MHD) vo Vranove nad Topľou stúpol počet cestujúcich v porovnaní s minulými rokmi o 15 000, čo predstavuje približne 17 percent. Informuje o tom mesto na svojej webovej stránke.


Od januára bolo na oboch linkách MHD prepravených dokopy približne 89 700 cestujúcich, pričom za rovnaké obdobie uplynulých rokov to bolo 74 500 ľudí. "Vzhľadom na zlú epidemiologickú situáciu v uplynulých rokoch sme na porovnanie počtu prepravených cestujúcich v mesiacoch január a február využili údaje z roka 2020 a na ostatné mesiace údaje z roka 2019," povedala hovorkyňa radnice Eva Fedorňáková. Vedenie mesta zároveň pripomenulo, že začiatok tohto roka bol ešte poznamenaný pandémiou a zároveň menšou migráciou občanov.

Podľa zistení mesta dopravu zdarma najviac oceňujú starší občania, občania, ktorí ňou pravidelne cestujú do a z práce, žiaci a študenti škôl a pozitívne ohlasy evidujú aj od obyvateľov okolitých obcí.

"Našou predstavou je túto dopravu riešiť komplexne. Dôkazom toho je aj príprava novej železničnej zastávky na Juhu, kde by malo pribudnúť záchytné parkovisko a určite aj nová autobusová zastávka," povedal primátor Ján Ragan.

Čo sa týka vytvárania ďalších nových autobusových zastávok či zmeny grafikonu, podľa jeho slov sú pripravení aj na túto úpravu. "To bude téma až na ďalší rok, na ďalší rozpočet, pretože v poslednom období sme zaznamenali pomerne veľký nárast cien pohonných látok. Naša predstava je, že chceme pokračovať v tejto doprave, no musíme rokovať s dopravcom zabezpečujúcim túto dopravu," dodal.

Cestovanie MHD v meste Vranov nad Topľou je bezplatné od 1. januára tohto roka. Samospráva od služby, na Slovensku ojedinelej, očakáva zníženie hustoty cestnej premávky, a tým i zlepšenie environmentálnych aspektov života v meste.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2021
Vranov nad Topľou chce zaviesť bezplatnú MHD
Mesto Vranov nad Topľou by od budúceho roka chcelo pre svojich obyvateľov zaviesť bezplatnú mestskú hromadnú dopravu (MHD). Samospráva predpokladá, že by týmto krokom znížila počet motorových vozidiel v uliciach.
viac
22.11.2021
Vo Vranove nad Topľou opravujú miestne komunikácie za 310 000 eur
Vo Vranove nad Topľou opravujú miestne komunikácie, prevažne ide o chodníky či parkovacie plochy. V tomto roku má byť zrealizovaných 18 opráv.
viac
16.06.2022
K bezplatnej MHD pribudli zdieľané bicykle
K bezplatnej mestskej hromadnej doprave (MHD), ktorú mesto Vranov nad Topľou spustilo začiatkom roka, pribudlo v stredu aj 50 zdieľaných bicyklov.
viac
04.01.2024
Mesto po dvoch rokoch skončilo s MHD zadarmo
Mestská hromadná doprava vo Vranove nad Topľou už nie je pre cestujúcich zadarmo. Po dvoch rokoch od jej zavedenia mesto nenašlo peniaze na dotovanie tejto služby, ktorú poskytovalo nielen pre obyvateľov mesta, ale aj celého okresu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %