Piatok 03.04.2020
Dnes má meniny 
Richard
°C
27.04.2016 05:50

Pod Mostom SNP pribudlo 13 nových lavičiek


Nové lavičky viedenského typu.


Bratislavčania sa môžu tešiť z trinástich nových lavičiek viedenského typu, ktoré Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy osadil pri Dunaji pod Mostom SNP a pri vstupe na UFO.


Nachádzajú sa na petržalskom nábreží v čierno-hnedom farebnom ladení: čierna konštrukcia v kombinácii s hnedým drevom. Svojím tvarom odlievaných častí liatiny sú vhodné do historických centier, parkov a záhrad. 

„Do mesta už zavítala jar, ktorá láka ľudí do ulíc a ku rieke, a tak sme sa rozhodli umiestniť lavičky aj na týchto miestach, odkiaľ je pekný výhľad na mesto a prispieť tak k väčšiemu komfortu domácich obyvateľov aj návštevníkov Bratislavy,“  informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Ambíciou mesta je pokračovať v skrášľovaní a skvalitňovaní verejných priestorov, ktorých nevyhnutnou súčasťou je  kvalitný mestský mobiliár, kam patria aj lavičky.

Lavičky viedenského typu v správe hlavného mesta boli zatiaľ osadené napríklad na Americkom námestí pri  zastávke trolejbusov (4 ks), na Hodžovom námestí  (38 ks), na Mestských hradbách  (10 ks), na Nám. Eugena Suchoňa  (14 ks),  na Nám. Martina Benku (25 ks), pred Starou tržnicou (10 ks), na Nám. Ľ. Štúra  (4 ks), na Hlavnom námestí (21 ks) a rovnako tak budú osadené aj na Primaciálnom námestí a nádvorí Primaciálneho námestia (27 ks), kam sa postupne budú opätovne inštalovať na letné obdobie.

Revitalizačné práce na rekonštrukcii mestských lavičiek, s ktorými sa začalo aj na ďalších miestach Bratislavy už minulý rok, okrem inštalácie nových kusov lavičiek zahŕňali opravu zlomených drevených častí lavičiek, doplnenie chýbajúcich konštrukcií či úplnú obnovu náterov na lavičkách.

Lavičky v správe hlavného mesta  sú označené štítkom, aby sa predišlo chaosu pri poškodení alebo zničení lavičky. Totiž nie všetky lavičky, ktoré sa vyskytujú na území mesta, sú jeho majetkom. Niektoré lavičky sú v správe mestských častí, kým ďalšie lavičky osádzajú súkromné spoločnosti. Celkovo je v správe mesta 437 lavičiek.

Autor: (sko)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2016
Silvestrovať sa bude tento rok na Hviezdoslavovom námestí
Ani tento rok hlavné mesto nezaháľalo, čo sa týka príprav na tohtoročný Silvester, aby všetkým Bratislavčanom aj návštevníkom mesta prinieslo veľa radosti a potešenia.
viac
24.08.2017
Námestie slobody ožíva
Hlavné mesto pokračuje v revitalizácii Námestia slobody, ktoré bolo dlhodobo v dezolátnom stave. Po ukončení prvej etapy revitalizácie chceme na námestie vrátiť život. V piatok 25. augusta pozývame všetkých na podujatie Námestie slobody ožíva, ktoré sa uskutoční od 18. hodiny.
viac
27.12.2018
Bratislavské Nové Mesto bude mať svoju prvú wifi zónu
Zóna s bezplatným pripojením na internet by mala vzniknúť v parku na Račianskom mýte. Mestská časť totiž v rámci projektu Európskej komisie WiFi4EU získala dotáciu 15.000 eur.
viac
18.11.2019
Bratislavské Staré Mesto a Nové Mesto podpísali memorandum o spolupráci
Bratislavské Staré Mesto a Nové Mesto oficiálne spečatili spoločný postup pri zlepšovaní životného prostredia či verejného priestoru. Staromestská starostka Zuzana Aufrichtová a novomestský starosta Rudolf Kusý podpísali vo štvrtok (14. 11.) v tejto súvislosti memorandum o spolupráci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %