Piatok 24.01.2020
Dnes má meniny 
Timotej
°C
03.03.2016 06:00

Pod Tatrami by mohlo vyrásť súmestie dvoch miest a jednej obce


Usporiadanie samospráv pod Tatrami sa môže čoskoro zmeniť. (Foto: Pixabay.com)


Podľa primátora Popradu Jozefa Švagerka by malo ísť predovšetkým o spoluprácu na báze kultúrnej, športovej, spoločenskej a možno aj stavebnej.


Vytvorenie súmestia medzi dvomi podtatranskými mestami Poprad a Svit a obcou Spišská Teplica rezonuje v regióne už desaťročia. V týchto dňoch táto myšlienka nabrala ráznejší spád.

„V dnešnej dobe je otázka súmestia spájaná predovšetkým s rozvinutím spolupráce oboch miest a susediacich obcí v oblasti zdieľania aktivít v kultúre, športe, rekreačno-oddychových aktivitách obyvateľov zainteresovaných obytných sídiel,“ uviedol primátor Svitu Miroslav Škvarek. Podľa neho je snahou oboch podtatranských miest, ale aj vedenia susediacich obcí, ako sú Spišská Teplica, Batizovce, Gerlachov, Štôla, Mengusovce, Lučivná či Veľký Slavkov, vytvorenie súmestia, v ktorom budú vybudované centrá pre oddych, kultúru a šport. Tie budú prepojené tak, aby ich návštevníci našli priestor pre realizáciu všetkých foriem aktívneho, ale aj pasívneho oddychu.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 23.

Autor: (red, tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.01.2020
CINEAMA 2020
Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva na regionálne kolo postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Cineama 2020.
viac
17.01.2020
V Oravskej Polhore postavia Európske centrum gajdošskej kultúry
Tradičná gajdošská kultúra bude mať reprezentatívne priestory v najsevernejšej obci Slovenska – Oravskej Polhore.
viac
18.01.2020
Rómski starostovia: Nepotrebujeme, aby nám v obciach hliadkovali neziskovky
V obci Toporec sa 3. januára konalo pracovné stretnutie, ktoré zvolal. splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz
viac
18.01.2020
Z kusov ľadu vzniknú na Hrebienku umelecké diela
Umelci z niekoľkých krajín sveta budú počas blížiaceho sa víkendu 18. a 19. januára vo Vysokých Tatrách opäť vytvárať z ľadu majstrovské diela. Na Hrebienku totiž štartuje už 8. ročník tradičného podujatia Tatry Ice Master.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.72 %