Utorok 18.02.2020
Dnes má meniny 
Jaromír
°C
03.03.2016 06:00

Pod Tatrami by mohlo vyrásť súmestie dvoch miest a jednej obce


Usporiadanie samospráv pod Tatrami sa môže čoskoro zmeniť. (Foto: Pixabay.com)


Podľa primátora Popradu Jozefa Švagerka by malo ísť predovšetkým o spoluprácu na báze kultúrnej, športovej, spoločenskej a možno aj stavebnej.


Vytvorenie súmestia medzi dvomi podtatranskými mestami Poprad a Svit a obcou Spišská Teplica rezonuje v regióne už desaťročia. V týchto dňoch táto myšlienka nabrala ráznejší spád.

„V dnešnej dobe je otázka súmestia spájaná predovšetkým s rozvinutím spolupráce oboch miest a susediacich obcí v oblasti zdieľania aktivít v kultúre, športe, rekreačno-oddychových aktivitách obyvateľov zainteresovaných obytných sídiel,“ uviedol primátor Svitu Miroslav Škvarek. Podľa neho je snahou oboch podtatranských miest, ale aj vedenia susediacich obcí, ako sú Spišská Teplica, Batizovce, Gerlachov, Štôla, Mengusovce, Lučivná či Veľký Slavkov, vytvorenie súmestia, v ktorom budú vybudované centrá pre oddych, kultúru a šport. Tie budú prepojené tak, aby ich návštevníci našli priestor pre realizáciu všetkých foriem aktívneho, ale aj pasívneho oddychu.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 23.

Autor: (red, tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.02.2020
Múzeum holokaustu v Seredi otvorilo záverečnú časť svojej expozície
Záverečnú časť expozície Múzea holokaustu barak č. 2 sprístupnili dnes (11. 2. 2020) v Seredi za účasti ministerky kultúry Ľubice Laššákovej, ministra financií Ladislava Kamenického a veľvyslanca štátu Izrael Boaza Modaiho.
viac
11.02.2020
Deti môžu opäť súťažiť o najkrajší list
Deti sa môžu aj tento rok zapojiť do súťaže o najkrajší list 2020. Napísať majú o svete, v ktorom žijeme.
viac
12.02.2020
Poprad mení parkovaciu politiku
Mesto Poprad má v pláne zmeniť parkovaciu politiku, pribudne tak štvrtá spoplatnená zóna, ceny v blízkosti námestia sa zvýšia a platiť za parkovanie sa bude aj v sobotu. Na stredajšom (12. 2.) rokovaní mestského zastupiteľstva o tom rozhodli poslanci.
viac
12.02.2020
Polícia predstavila novú mobilnú aplikáciu
Aplikácia nenahrádza tiesňovú linku 158, ale je ďalším spôsobom, ako kontaktovať políciu v prípade núdze. Mobilná aplikácia Policajného zboru Pomáham chrániť má pomôcť riešiť incidenty na uliciach, ale aj prípady domáceho násilia. Spustená bude v najbližších týždňoch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %