Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
31.10.2020 07:25

Poďakovanie, podpora a prosba pred víkendom


TTSK


Trnavský samosprávny kraj poskytuje súčinnosť pri celoplošnom testovaní obyvateľstva na ochorenie COVID-19, ktoré je organizované predovšetkým Ministerstvom obrany SR, Ministerstvom zdravotníctva SR, okresnými úradmi a obcami a mestami.


Župa sa aktívne podieľa na krízovom manažmente pandémie ochorenia COVID-19 na svojom území. Starostom a primátorom pomáha riešiť mimoriadnu situáciu napríklad aj konzultáciami prijatých opatrení vlády Slovenskej republiky či Úradu verejného zdravotníctva.

„Ďakujem všetkým účastníkom operácie Spoločná zodpovednosť za doterajšie nasadenie. Oceňujem predovšetkým organizačnú pomoc vojakov na čele s generálom Zmekom, ako aj flexibilitu starostov a primátorov, ktorí sa zapojili do príprav testovania,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Operáciu Spoločná zodpovednosť v jednotlivých okresoch Trnavského kraja majú na starosti velitelia regionálnych veliteľstiev Ozbrojených síl Slovenskej republiky v Hlohovci, Seredi a Malackách, plukovníci Ondejka, Ofčarovič a Prokop.

„Zdravotníkom a dobrovoľníkom, ktorí budú pomáhať s administratívnou stránkou testovania, želám veľa energie a trpezlivosti. Zároveň chcem poprosiť všetkých, ktorí môžu prispieť k úspešnému zvládnutiu testovania, aby sa prihlásili. Obyvateľom župy odporúčam, aby sa prišli nechať bezplatne otestovať v najbližšom odberovom mieste. Držme si všetci palce,“ dodal župan Viskupič.

Župa dáva k dispozícií priestory 23 stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, v ktorých budú zriadené odberové miesta. K pôvodne avizovaným 22 školám nachádzajúcim sa vo všetkých siedmich okresných mestách a mimo nich v Šamoríne, pribudla jedna piešťanská. Testovanie v nich bude prebiehať tak ako v iných odberových miestach v sobotu 31. októbra a v nedeľu 1. novembra medzi 7. a 22. hodinou.

Vyčlenená bude aj časť kapacít župných stredoškolských internátov pre vojenský a zdravotnícky personál podieľajúci sa na testovaní.

Testovanie na ochorenie COVID-19 antigénovými rýchlotestami prebieha od štvrtka 29. októbra 2020 v 20 zariadeniach sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja. Klienti a zamestnanci sú počas celoplošného testovania v rámci operácie Spoločná zodpovednosť testovaní priamo v zariadeniach.

 

Autor: Jozef Viskupič, trnavský župan


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.06.2019
Samosprávne kraje majú s mestami a obcami veľa spoločných tém
Trnavský župan a predseda Združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič sa v utorok, 25. júna 2019, stretol s novým predsedom Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislavom Trégerom.
viac
14.11.2020
Župa prináša užitočný sumár informácií o chorobe Covid-19 v tlačenej podobe
Obyvatelia trnavskej župy si v týchto dňoch nájdu v poštových schránkach tlačový materiál „Zdravá župa,“ bohatý na informácie a praktické rady ako zvládnuť pandémiu ochorenia Covid-19 vo fyzickom i duševnom zdraví.
viac
19.12.2020
Trnavská župa zmodernizuje tri stredné školy za vyše 900 tisíc eur z eurofondov
Balík peňazí si rozdelia dve piešťanské a jedna hlohovská škola a obstarajú z neho predovšetkým materiálovo-technické vybavenie odborných učební. Školy sa zároveň stanú bezbariérovými.
viac
23.01.2021
Do dotačných výziev TTSK sa môžu organizácie a samosprávy zapojiť do 5. februára
Do 5. februára sú otvorené dve dotačné výzvy Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), v rámci ktorých je vyčlenených 600.000 eur. Organizácie a samosprávy sa môžu uchádzať o podporu aktivít v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti a zdravotníctva z rozpočtu TTSK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %