Piatok 30.09.2022
Dnes má meniny 
Jarolím
°C
11.08.2022 03:20

Podujatie Objavte Poloniny priblíži návštevníkom tradičné remeslá i svadbu


Snímka zdroj: (objavtepoloniny.sk).


Tradičné remeslá, nedotknutú prírodu a rusínsky temperament môžu zažiť návštevníci festivalu Objavte Poloniny, ktorý sa uskutoční od 19. do 21. augusta na viacerých miestach v okrese Snina. Za organizátorov podujatia o tom informovala Katarína Romanová.


"Prípravy vrcholia a naši remeselníci a sprievodcovia sa aj tento rok tešia na návštevníkov," povedala Romanová s tým, že tohtoročným prekvapením bude pravá rusínska svadba. Návštevníci zažijú svadobný obrad, čepčenie a pravú dedinskú svadobnú veselicu.

V poradí tretí ročník podujatia ponúkne okrem tradičných zážitkov aj niekoľko noviniek. "Návštevníci budú mať možnosť navštíviť konopný prales a deti sa určite rady povozia na traktore. V obci Ulič bude kurz vyšívania tradičných karpatských motívov, ktorými sa dá vyzdobiť aj moderné oblečenie. Deti sa zabavia v prenosnom planetáriu, prenesú sa milióny svetelných rokov za horizont a rozprúdia fantáziu v našej Astro Show," doplnila Romanová.

V Novej Sedlici bude nainštalovaná exteriérová výstava fotografií Pavla Vavrouška, ktoré vznikli v rokoch 1970 až 1980. "Dobové fotografie zachytávajú život bežných ľudí z obce a majú autentickú atmosféru," priblížila Soňa Kožárová z organizačného tímu.

Letné víkendové podujatie organizuje občianske združenie Take naše, založené na podporu cestovného ruchu a regionálneho rozvoja na východnom Slovensku. "Jeho unikátnosť spočíva vo vytvorení 'intímneho' spojenia medzi návštevníkmi a miestnymi obyvateľmi. Nejde len o remeselné workshopy. Účastníci majú dostatočný priestor porozprávať sa a zdieľať navzájom svoje životné radosti a skúsenosti. Obohacujú sa navzájom a to je to najkrajšie, čo ľudí ťahá na Objavte Poloniny," dodala jedna z organizátoriek podujatia Eva Kocanová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2017
Víkend v bratislavskom regióne v znamení plesov a festivalov
Cez víkend sa v Bratislave predstaví netradičný Festival iránskych filmov, priestor na osobné stretnutia ponúkne Festival podnikania. Sobotňajšia noc sa bude v Senci a v Plaveckom Štvrtku niesť v plesovom duchu.
viac
05.06.2017
Prípravy na 52. ročník Folklórnych slávností pod Poľanou vrcholia
Najnavštevovanejšie kultúrne podujatie Podpoľania, 52. ročník Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve sa blíži, mesto dolaďuje organizačné prípravy. Festival sa rozozvučí v Detve od štvrtku 6. júla v Dome kultúry A. Sládkoviča a od piatku 7. do nedele 9. júla 2017 v areáli prírodného amfiteátra.
viac
21.10.2020
Festival JAMA bude online, vystúpi aj umelá inteligencia
V Banskej Štiavnici a v Banskej Belej sa počas víkendu uskutoční festival intermediálneho umenia JAMA, ktorý si pripomenie pamiatku slovenského výtvarníka a muzikológa Milana Adamčiaka.
viac
01.06.2022
V piatok sa začína letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské
Vo Zvolene sa v piatok začína medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské (ZHZ). Divadelné inscenácie sa budú odohrávať večer na zámockom nádvorí a aj dopoludnia pre deti a mládež.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %