Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
20.04.2024 03:10

Podujatie Vivat Holíč v sobotu otvára novú turistickú sezónu


Ilustračná snímka zdroj: Záhorí.sk


Vivat Holíč je sobotná celodenná akcia, ktorou mesto slávnostne otvára svoju tohtoročnú turistickú sezónu. V areáli Holíčskeho zámku je pripravený bohatý program.


Súčasťou programu je historický sprievod, remeselný jarmok, dobová módna prehliadka, šermiari a konská kyvadlová doprava do neďalekých Kopčian. Informovala o tom Hana Trúbová Galková, vedúca oddelenia kultúry na mestskom úrade, ktorý podujatie organizuje.         

"Vivat Holíč pokračuje druhým ročníkom, vlani sme na premiére privítali okolo päťtisíc návštevníkov," uviedla pre TASR. Akcia je nepriamym pokračovateľom Tereziánskych dní, ktoré sa konali v rokoch pred pandémiou. Pre ich júnový termín, kedy býva v regióne zvyčajne veľa iných podujatí, a aj pre finančnú náročnosť sa radnica rozhodla pre novú formu štartu turistickej sezóny. "Spojili sme viaceré akcie do jedného dňa, a tak okrem dobového programu, v ktorom nebudú chýbať ani prehliadky Holíčskeho zámku, ktoré si v historických kostýmoch teraz vzali za svoje deti holíčskej základnej umeleckej školy, sa konajú v sobotu ďalšie tri," uviedla.        

 Prvou je chovateľská výstava trofejí v spolupráci Obvodnou poľovníckou komorou Skalica, druhou je oblastná výstava psov všetkých plemien a treťou súťažná výstava Zámocký štamperlík - medzinárodná súťaž ovocných a obilných destilátov, ktorú organizuje Slovenský Rád rytierov destilátov. K tomu je na zámku otvorená výstava obrazov Jaroslava Salaya k jeho nedožitým 75. rokom s názvom Pocta maliarovi. Ďalším lákadlom je uvedenie doplneného vydania monografie o Holíči.         

K Vivat Holíču sa pridávajú aj Kačacie hody v zrenovovanej Kačenárni v Kopčanoch, kvôli ktorým bude počas dňa premávať medzi Holíčskym zámkom a neďalekou obcou konská kyvadlová doprava. Kačenáreň kedysi patrila k Holíčskemu zámku, záujemcov čaká aj výklad o hospodárskych aktivitách manžela panovníčky Márie Terézie Františka Štefana Lotrinského.         

Projekt Vivat Holíč je realizovaný s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.04.2019
V Holíči odštartuje turistická sezóna oficiálne 1. mája
Turisticko – informačné centrum (TIC) Holíč pre návštevníkov mesta pripravilo pre turistickú sezónu 2019, ktorá sa začína 1. mája, sprevádzanie po všetkých pamiatkach mesta. Informovala o tom pracovníčka TIC Holíč Veronika Chňupková.
viac
14.05.2022
Turistickú sezónu v Holíči otvorí festival aj večerné prehliadky zámku
V sobotu (14. 5.) slávnostne otvoria v Holíči na zámku turistickú sezónu na Záhorí. Súčasťou otvorenia turistickej sezóny bude aj Noc v múzeu.
viac
18.05.2022
Trdlofest otvorí turistickú sezónu v Skalici
Po dvoch rokoch, keď sa pre pandémiu podujatie neuskutočnilo, pripravilo mesto Skalica festival Trdlofest. Ten je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského potravinárskeho výrobku, ktorý získal ochrannú značku Európskej únie.
viac
12.04.2023
Letná turistická sezóna na hornej Nitre bude v znamení výročí v regióne
Tohtoročná letná turistická sezóna na hornej Nitre pripomenie prostredníctvom tematických podujatí viaceré významné výročia v regióne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %