Pondelok 11.12.2023
Dnes má meniny 
Hilda
°C
04.08.2020 02:10

Podvečer v hvezdárni venujú Milanovi Rastislavovi Štefánikovi


Snímka zdroj: slovakcard.sk


Dnešný podvečer bude v Krajskej hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom venovaný Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Počas prednášky začínajúcej sa o 17.00 h predstavia jeho osobnosť aj vedecké pôsobenie.


  "Počas tohtoročného leta si pripomenieme aj 140. výročie narodenia M. R. Štefánika a návštevníkom ho predstavíme predovšetkým ako astronóma," informoval riaditeľ hvezdárne Tomáš Dobrovodský. V prednáškovej sále krajskej hvezdárne jeho osobnosť predstaví Mária Galová a Štefánikove vedecké pôsobenie priblíži Jiří Grygar.      

Žiarske planetárium je obľúbenou zastávkou dovolenkárov križujúcich Slovensko, preto podľa Dobrovodského okrem pravidelného piatkového termínu Večerov pod hviezdnou oblohou v auguste pridáva pre verejnosť možnosť navštíviť večerný program so začiatkom o 20.00 h aj v stredu.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Dlhodobo nezamestnaným chce dať mesto prácu v novej spoločnosti
Žiarska samospráva chce založiť obchodnú spoločnosť, v ktorej chce dať šancu pracovať dlhodobo nezamestnaným obyvateľom mesta a naučiť ich tak pracovným návykom.
viac
08.03.2019
Žiar nad Hronom: Za mestské jasle si od apríla rodičia priplatia
Od apríla tohto roka si žiarski rodičia za pobyt svojich ratolestí v mestských jasliach priplatia. Mestskí poslanci na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili zvýšenie poplatku zo súčasných 110 eur na 200 eur mesačne.
viac
16.06.2020
Mesto má hotovú projektovú dokumentáciu na obnovu MsKC
Žiarska samospráva má hotovú projektovú dokumentáciu na obnovu mestského kultúrneho centra (MsKC). V súvislosti s jeho aktuálnym stavom už dlhšie hovorí o potrebe rekonštrukcie.
viac
22.04.2021
Recyklácia vozidiel je čoraz náročnejšia, elektrické autá sú problémom
Recyklácia vozidiel vyradených z evidencie je čoraz náročnejšia a menej rentabilná. Vozidlá s alternatívnym pohonom sú v tomto smere najmä z dôvodu batérií zatiaľ problémom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %