Utorok 18.02.2020
Dnes má meniny 
Jaromír
°C
05.03.2019 03:30

Polícia: Pre žiakov vyhlásila dve preventívne súťaže, vyhrať môžu aj "vodičák"


Ilustračná snímka. Zdroj: bratislavaden.sk


Polícia chce prispieť k zvyšovaniu bezpečnosti na cestách aj vyhlásením dvoch súťaží pre žiakov základných a stredných škôl. Informovala o tom hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. Doplnila, že okrem zvyšovania bezpečnosti je cieľom súťaže aj vzdelávanie chodcov.


"Chodci často ohrozujú nielen svoje, ale aj životy iných svojím nezodpovedným správaním. Preto je prevencia už u školákov veľmi dôležitá. Často sú to oni, ktorí môžu dokonca poučiť vlastných rodičov a prispieť tak k záchrane životov," povedal viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka.       

Projekt Superchodec je určený pre základné školy, zapojiť sa doň môžu jednotlivci aj kolektívy. "Ich jedinou úlohou je poslať do 12. mája na emailovú adresu superchodec@minv.sk fotografie, videá alebo skutočné príbehy o tom, ako zo svojho pohľadu chodcov prispievajú k bezpečnosti premávky," povedala Baloghová. Polícia vyberie troch súťažiacich, ktorí pre svoju triedu vyhrajú návštevu policajtov a balíčky reflexných prvkov.       

Druhý projekt Hľadá sa dopravný expert je určený pre stredné školy. V spolupráci so Slovenskou komorou výcvikových zariadení autoškôl zabezpečí polícia pre troch výhercov vodičský kurz zadarmo. Podmienkou súťaže je do 12. mája poslať na adresu dopravnyexpert@minv.sk projekt na tému Ako by som zlepšil bezpečnosť cestnej premávky v mojom meste (obci). „Od starších žiakov si radi vypočujeme ich nápady na zlepšenie bezpečnosti premávky tam, kde sa dennodenne pohybujú, keďže situáciu v meste alebo obci poznajú najlepšie,“ dodal.       

Policajti vyhodnotia tri najlepšie projekty. Okrem vodičského kurzu bude odmenu pre víťazov aj zapracovanie ich pripomienok do činnosti polície priamo v ich meste alebo obci.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.03.2017
Hlavnou témou školáckej výtvarnej súťaže je ornament
Ornament bude témou výtvarnej súťaže, ktorá dotvorí množstvo podujatí organizovaných pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o meste Prešov. Pod záštitou primátorky Andrey Turčanovej ju vyhlásil Dom Matice slovenskej Prešov.
viac
12.01.2018
Návšteva najstaršieho pútnického miesta na Slovensku je bezpečnejšia
Na ceste medzi Zamarovcami a Skalkou nad Váhom pribudla dvojica autobusových zastávok a osvetlený priechod pre chodcov. Zvýšiť bezpečnosť pod kláštorom Veľká Skalka sa podarilo vďaka spolupráci Trenčianskeho samosprávneho kraja a Rímskokatolíckej cirkvi.
viac
04.03.2019
Skutok pre mokraď
Slovenská agentúra životného prostredia vyhlasuje záverečnú sprievodnú súťaž školského programu Na túru s NATUROU – Skutok pre mokraď. Zapojiť sa do nej môžu žiaci základných a stredných škôl, ktorí sú spolu so svojimi učiteľmi zaregistrovaní v školskom programe.
viac
06.03.2019
BSK: Zapojte sa do „Vráťme knihy do škôl“
Podpora čítania a budovanie pozitívneho vzťahu ku knihám medzi deťmi, žiakmi a študentmi je hlavnou myšlienkou čitateľskej súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorá je obľúbená na celom Slovensku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %