Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
05.03.2019 03:30

Polícia: Pre žiakov vyhlásila dve preventívne súťaže, vyhrať môžu aj "vodičák"


Ilustračná snímka. Zdroj: bratislavaden.sk


Polícia chce prispieť k zvyšovaniu bezpečnosti na cestách aj vyhlásením dvoch súťaží pre žiakov základných a stredných škôl. Informovala o tom hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. Doplnila, že okrem zvyšovania bezpečnosti je cieľom súťaže aj vzdelávanie chodcov.


"Chodci často ohrozujú nielen svoje, ale aj životy iných svojím nezodpovedným správaním. Preto je prevencia už u školákov veľmi dôležitá. Často sú to oni, ktorí môžu dokonca poučiť vlastných rodičov a prispieť tak k záchrane životov," povedal viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka.       

Projekt Superchodec je určený pre základné školy, zapojiť sa doň môžu jednotlivci aj kolektívy. "Ich jedinou úlohou je poslať do 12. mája na emailovú adresu superchodec@minv.sk fotografie, videá alebo skutočné príbehy o tom, ako zo svojho pohľadu chodcov prispievajú k bezpečnosti premávky," povedala Baloghová. Polícia vyberie troch súťažiacich, ktorí pre svoju triedu vyhrajú návštevu policajtov a balíčky reflexných prvkov.       

Druhý projekt Hľadá sa dopravný expert je určený pre stredné školy. V spolupráci so Slovenskou komorou výcvikových zariadení autoškôl zabezpečí polícia pre troch výhercov vodičský kurz zadarmo. Podmienkou súťaže je do 12. mája poslať na adresu dopravnyexpert@minv.sk projekt na tému Ako by som zlepšil bezpečnosť cestnej premávky v mojom meste (obci). „Od starších žiakov si radi vypočujeme ich nápady na zlepšenie bezpečnosti premávky tam, kde sa dennodenne pohybujú, keďže situáciu v meste alebo obci poznajú najlepšie,“ dodal.       

Policajti vyhodnotia tri najlepšie projekty. Okrem vodičského kurzu bude odmenu pre víťazov aj zapracovanie ich pripomienok do činnosti polície priamo v ich meste alebo obci.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.06.2016
Poprad získal dotáciu na výcvik žiakov na dopravnom ihrisku
Mesto Poprad získalo dotáciu vo výške 5308 eur od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR za projekt Bez nehody do školy, bez nehody domov!
viac
02.03.2017
Hlavnou témou školáckej výtvarnej súťaže je ornament
Ornament bude témou výtvarnej súťaže, ktorá dotvorí množstvo podujatí organizovaných pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o meste Prešov. Pod záštitou primátorky Andrey Turčanovej ju vyhlásil Dom Matice slovenskej Prešov.
viac
04.03.2019
Skutok pre mokraď
Slovenská agentúra životného prostredia vyhlasuje záverečnú sprievodnú súťaž školského programu Na túru s NATUROU – Skutok pre mokraď. Zapojiť sa do nej môžu žiaci základných a stredných škôl, ktorí sú spolu so svojimi učiteľmi zaregistrovaní v školskom programe.
viac
05.03.2020
Je to v mojich rukách
Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) vyhlasuje 25. ročník medzinárodnej súťaže umeleckej tvorivosti - Zelený svet.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %