Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
15.05.2024 03:10

Polícia spúšťa kampaň pre mladých, má ochrániť seniorov pred podvodmi


Ilustračná snímka Teraz.sk


Polícia spúšťa kampaň na ochranu seniorov pred podvodníkmi. Vtipnými videami cieli na mladšie publikum, teda synov, dcéry, vnukov a vnučky, ktorých úlohou je následne tieto videá ukázať svojim rodičom a starým rodičom.


Kampaň s názvom "Podvodné hitovečky" sú novou preventívno-vzdelávacou kampaňou, podporili ju aj slovenskí influenceri. Policajný zbor pripomína, že Slováci každý rok dobrovoľne odovzdávajú podvodníkom státisíce eur. Doplácajú na svoju dôverčivosť a internetovú zraniteľnosť. V drvivej

„Podvodníci sa snažia dostať k vašim peniazom legendou o falošnom policajtovi, lekárovi či vojakovi alebo sa snažia dostať k údajom z platobnej karty obete tak, že vás navedú na falošnú stránku, vytvoria pocit naliehavosti a následne vám vybielia účet," priblížil hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek. Zdôraznil, aby obete, ale aj tí, ktorí nenaletia podvodníkovi, nahlasovali tieto prípady polícii.

 

Autor: (TASR, ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.02.2017
Preventívna činnosť MsP Trebišov na základnej škole
Mestská polícia v Trebišove sa chce, podľa svojho plánu činností na rok 2017, intenzívnejšie zameriavať na preventívnu činnosť. Vo februári príslušníci MsP zrealizovali prednášku pre žiakov 8. a 9. ročníka na Základnej škole I. Krasku v Trebišove.
viac
16.03.2017
Mesto Žilina aj v roku 2017 podporí Hodinu Zeme
Projekt Hodina Zeme je celosvetová ekologická akcia zameraná na ochranu našej planéty Zem. Na Slovensku sa uskutoční už po ôsmykrát a mesto Žilina sa opäť do projektu zapojí tým, že v sobotu 25. marca 2017 zhasne od 20:30 do 21:30 hod. osvetlenie Katedrály Najsvätejšej Trojice a balustrády.
viac
15.05.2018
Poslaním kampane Tu vodu nepi! je upozorniť na tému podzemnej a povrchovej vody
Základným poslaním kampane Tu vodu nepi!, ktorú pripravilo občianske združenie Za našu vodu, je upozorniť obyvateľstvo na tému ochrany povrchovej a podzemnej vody, aby sa cez ňu neznečistila pitná voda.
viac
13.07.2020
Preventívna kampaň polície „Nezabudni na mňa v aute“
Polícia prostredníctvom preventívnej kampane „Nezabudni na mňa v aute“ upozorňuje, aby sme nenechávali v letných horúčavách v zaparkovaných autách deti ani zvieratá.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %