Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
16.08.2023 01:30

Polopodzemné kontajnery rozmiestnia vo všetkých mestských častiach


Ilustračná snímka: (tasr).


Na celom území Martina plánuje samospráva v najbližších mesiacoch rozmiestniť 70 polopodzemných kontajnerov.


Ako v stredu informovala hovorkyňa Martina Zuzana Kalmanová, projekt ráta s výraznou úsporou financií pri zbere a vývoze odpadu a zároveň so zlepšením kvality životného prostredia.

Kalmanová uviedla, že polopodzemné kontajnery v Martine nie sú novinkou a tešia sa medzi obyvateľmi popularite. Preto mesto pristupuje k ich rozšíreniu. Z financií z Environmentálneho fondu pribudne v prvej fáze v každej mestskej časti desať stojísk.

"Polopodzemné kontajnery sú nevyhnutnou súčasťou odpadového hospodárstva každého moderného mesta. V Martine chceme tento trend podporiť. Vďaka ich rozšíreniu sa nám podarí ušetriť financie na zber a odvoz odpadu a nepopierateľne aj zlepšiť kvalitu životného prostredia v ich blízkosti," priblížil martinský primátor Ján Danko.

Stojiská na kontajnery postupne vybudujú v každej mestskej časti. "Aby sme zabezpečili férový prístup, rozhodli sme sa losovať, v ktorej mestskej časti začneme. Losovanie sa uskutoční už na najbližšom stretnutí predsedov výborov mestských častí," doplnil martinský primátor.

Miesta na jednotlivé stojiská vytypoval útvar hlavného architekta mesta Martin. Kontajnery by mali byť po meste rozmiestnené v nasledujúcich mesiacoch.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.06.2016
Polopodzemné kontajnery by v meste mohli byť už na jeseň
Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) pripravuje pilotný projekt polopodzemných kontajnerov.
viac
12.12.2018
Mesto dokončilo osádzanie nových polopodzemných kontajnerov
Šalianska radnica ukončila v týchto dňoch v mestskej časti Veča osádzanie nových polopodzemných kontajnerov na odpad. Vďaka ich veľkej kapacite sa počet kontajnerových stojísk znížil z pôvodných 30 na 17.
viac
17.12.2018
Senica: Mesto má prvé polopodzemné kontajnery
Mesto Senica zrealizovalo na Ulici Janka Kráľa prvé polopodzemné kontajnery. TASR informoval vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Senici Ivan Šteffek.
viac
13.10.2020
Polopodzemné kontajnery pribudli v Košútoch, Ľadovni a Podháji
Nové stojiská polopodzemných kontajnerov pribudli v utorok v martinských mestských častiach Košúty, Ľadoveň a Podháj. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %