Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
28.05.2022 03:45

Poluvsie: Memoriál Jozefa Gabčíka prilákal na štart niekoľko stoviek bežcov


Snímka zdroj: MO SR


Viac ako tri stovky bežcov sa v sobotu v Poluvsí postavili na štart 28. ročníka Memoriálu Jozefa Gabčíka. História behu siaha do začiatkov 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Informoval o tom zástupca veliteľa pluku Miroslav Modrocký.


"Jedenásťkilometrový beh z Poluvsia do Žiliny bol spočiatku určený iba pre vojakov a policajtov, postupne začali chodiť aj civilní bežci. Neskôr sa podujatie dostalo aj do športového kalendára a stala sa z toho veľká akcia," priblížil Modrocký.       

Sobotnému štartu 28. ročníka behu predchádzala pietna spomienka pri príležitosti 80. výročia atentátu na ríšskeho protektora Reinharda Heydricha a odhalenie pamätnej tabule na dome, v ktorom žil a vyrastal jeden z atentátnikov Jozef Gabčík. Cieľ bol v telovýchovnom areáli 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.05.2018
Pamiatku Jozefa Gabčíka si na jeho memoriáli uctilo vyše 200 bežcov
Na 24. ročníku Memoriálu Jozefa Gabčíka, priameho účastníka atentátu na ríšskeho protektora Reinharda Heydricha v roku 1942 v Prahe, si v sobotu uctilo jeho pamiatku vyše 200 bežcov, ktorí absolvovali trať z Rajeckých Teplíc-Poluvsia do Žiliny.
viac
22.03.2019
Žilina vyhlásila grantové výzvy. Po novom už o ne možno požiadať elektronicky
Žilinská radnica vyhlásila výzvy na predkladanie žiadostí o granty, v rámci ktorých rozdelí 173 tisíc eur. Mesto podporí aktivity z oblasti kultúry, športu, sociálnej a zdravotnej oblasti, vzdelávania, životného prostredia a inštitucionálnej podpory. Ďalších 400 tisíc eur pôjde na športové dotácie.
viac
01.04.2019
Rozsvieťme to na modro. Žilina opäť podporí autizmus
Aj tento rok sa žilinská radnica a Burianova veža rozsvietia na modro. Žilina si týmto spôsobom pripomenie Svetový deň povedomia o autizme a vyjadrí tak podporu všetkým, ktorých sa autizmus dotýka.
viac
11.11.2019
Pamiatku padlých vojnových veteránov si uctili pri pamätníku Jozefa Gabčíka
Pamiatku padlých veteránov všetkých vojnových konfliktov od konca prvej svetovej vojny si v pondelok uctili pri pamätníku Jozefa Gabčíka v Rajeckých Tepliciach-Poluvsí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %