Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
28.11.2023 04:05

Ponitrianske múzeum pripravilo pre žiakov ZŠ vianočný vzdelávací program


Ilustračná snímka. Foto-TASR Erika Ďurčová


Ponitrianske múzeum v Nitre pripravilo pre žiakov základných škôl vzdelávací vianočný program spojený s tvorivými dielňami. Ako uviedlo múzeum, konať sa bude 7. a 8. decembra. Určený je žiakom prvých až šiestych ročníkov.


Edukačné podujatie s názvom Dobre bolo Kubovi ponúkne zaujímavosti o vybraných vianočných hrách ľudového divadla. "To bolo predvádzané po domoch v období od Štedrého večera do Troch kráľov. Deti sa dozvedia o tom, ako vyzeralo chodenie s betlehemom či chodenie s hadom, a môžu si to aj samy vyskúšať," uviedli organizátori.         

Žiaci okrem toho v tvorivých dielňach zistia, ako sa pečú, ale aj ako chutia vianočné oblátky, medovníky či pupáky. Zistia tiež, ako sa vyrábajú sviečky z včelieho vosku. "Najstarším symbolom Vianoc sú jasličky, v ktorých sa okrem malého Ježiška, Márie a Jozefa objavujú zvieratá i rôzne postavy. Tie si u nás môžu deti zhotoviť a vyzdobiť nimi jasličky, ktoré budú v múzeu tešiť návštevníkov počas vianočných sviatkov," pripomenulo Ponitrianske múzeum.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2017
Deti z Podkoníc a Púchova oslávili MDD na triedičke odpadov
Koncom minulého roka sa deti základných škôl zapojili do súťaže Skvelé zelené video, ktorej hlavnou výhrou bol celodenný výlet. Tí najlepší „kameramani a herci“ získali od spoločnosti ENVI - PAK výlet spojený s exkurziou na triedičku odpadov.
viac
04.03.2019
V Ponitrianskom múzeu vystavia stovky trofejí poľovnej zveri
Ponitrianske múzeum aj tento rok predstaví výsledky chovateľskej práce poľovníkov. Na výstave uvidia návštevníci stovky kusov trofejí jelenej, danielej, srnčej, muflonej i diviačej zveri a tiež lebky šeliem.
viac
30.10.2021
Ponitrianske múzeum predstavuje obdobie pred príchodom Slovanov
Obdobie pred príchodom Slovanov na Ponitrie dokumentuje výstava Germáni a ich kultúra, ktorú pripravilo Ponitrianske múzeum v Nitre. Partermi výstavy sú Nitriansky samosprávny kraj a Archeologický ústav Slovenskej akadémie vied (SAV) v Nitre.
viac
14.05.2022
Expedícia pravek predstaví život v rôznych epochách dejín
V Ponitrianskom múzeu v Nitre v týchto dňoch sprístupnili interaktívnu výstavu Expedícia pravek. Návštevníkom umožní nahliadnuť do rôznych epoch praveku, od staršej doby kamennej až po dobu bronzovú.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %