Streda 17.07.2024
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
25.11.2018 12:39

Ponitrianske múzeum pripravuje výstavy i ukážky ľudových zvykov


Ilustračná snímka. Foto: TASR - G. Bodnár


Ponitrianske múzeum pripravuje na december viacero podujatí zameraných na prezentáciu výtvarného umenia i vianočných zvykov. Konať sa budú vo výstavných priestoroch v Nitre aj v pobočkách múzea v Zlatých Moravciach a Šali.


Výstavu výtvarníkov Združenia sv. Lukáša v Nitre otvorí vernisáž 14. decembra a v nitrianskej expozícii múzea potrvá do 27. januára. "Predstaví výtvarné diela namaľované olejom, akrylom, fotografie a rôzne koláže. Tohtoročná myšlienka výtvarného stvárnenia vychádza z jazyka médií a reklamy. Zaujímavosťou bude práca s názvom Maco Mamuko vs. Ampulka, ktorá vznikla v spolupráci s deťmi z Orechovho dvora," uviedla PR manažérka múzea Ľubica Packová-Zahradárová.       

V Mestskom múzeu v Zlatých Moravciach sa bude 12. decembra konať podujatie Tradičné Vianoce. Ukážka vianočného stromčeka a štedrovečerného stolovania v ľudovom prostredí bude spojená s rozprávaním o zvykoch a tradíciách počas vianočného obdobia. "Sviatočnú atmosféru dotvorí spievaním vianočných kolied súbor Zlatomoravčianka," povedala Packová-Zahradárová.      

 V šalianskej pobočke Ponitrianskeho múzea otvoria 5. decembra výstavu Vianočné pohľadnice. "V Dome ľudového bývania potrvá do 20. decembra. Návštevníkom ukáže viacero sviatočných pohľadníc z čias, keď to bol masovo využívaný druh komunikácie," doplnila Packová-Zahradárová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.10.2018
Ponitrianske múzeum pripravuje výstavy venované krojom
Ponitrianske múzeum pripravuje na november vo svojich pobočkách v Šali a v Zlatých Moravciach nové výstavy. Podľa slov PR manažérky múzea Ľubice Packovej-Zahradárovej sa budú obe venovať ľudovým krojom.
viac
04.03.2019
V Ponitrianskom múzeu vystavia stovky trofejí poľovnej zveri
Ponitrianske múzeum aj tento rok predstaví výsledky chovateľskej práce poľovníkov. Na výstave uvidia návštevníci stovky kusov trofejí jelenej, danielej, srnčej, muflonej i diviačej zveri a tiež lebky šeliem.
viac
03.06.2022
Nová expozícia v múzeu predstaví každodenný život na hrade Hrušov
Slávnostná vernisáž otvorí v piatok v zlatomoravskom múzeu výstavu s názvom Každodenný život na hrade Hrušov. Expozícia predstaví výsledky archeologického výskumu Hrušova v rokoch 2013 až 2015.
viac
06.05.2023
Múzeum predstaví archeologické nálezy i obnovu hradu Gýmeš
Nálezy z piatich rokov menších archeologických výskumov na hrade Gýmeš a desiatich rokov jeho stavebnej obnovy prezentuje výstava v Múzeu v Zlatých Moravciach. Pre verejnosť bude sprístupnená od 10. mája do konca septembra tohto roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %