Streda 27.09.2023
Dnes má meniny 
Cyprián
°C
14.09.2023 04:00

Ponitrianske múzeum uvedie do života svojho nového maskota


Absolútnym víťazom sa stal návrh slimáka Kamila (zdroj: Ponitrianske múzeum)


Ponitrianske múzeum v Nitre bude mať nového maskota. Je ním slimák Kamil, ktorý bude v novom školskom roku sprevádzať detských návštevníkov vzdelávacími a tvorivými aktivitami. "Autorkou návrhu maskota je žiačka Základnej umeleckej školy v Šali Liana Šmídová.


Slávnostné uvedenie do života nového maskota spojené s podujatiami pre deti je naplánované na 21. septembra," uviedlo múzeum.         

V tento deň sa program pre deti začne v múzeu už ráno, keď budú pomocou indícií riešiť vo vybraných expozíciách rôzne múzejné úlohy. "Neskôr bude program pokračovať na námestí pred múzeom, kde sa návštevníci dozvedia, ako vlastne slimák Kamil vznikol, a slávnostne ho uvedú do života," informovali organizátori.         

Ako doplnili, súčasťou podujatia bude aj vystúpenie žiakov tanečnej školy N Dance Company z Nitry. "Deti sa s nimi naučia Slimačí tanec. Okrem toho budú pre malých návštevníkov pripravené tvorivé dielne so súťažnou hrou Po stopách slimáka Kamila," doplnila Zuzana Vilčeková z Ponitrianskeho múzea.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.02.2018
Trofeje poľovnej zveri v Ponitrianskom múzeu v Nitre
Ponitrianske múzeum v Nitre pripravuje na marec XXXII. ročník výstavy trofejí poľovnej zveri ulovenej v revíroch v pôsobnosti Obvodnej poľovníckej komory Nitra.
viac
25.11.2018
Ponitrianske múzeum pripravuje výstavy i ukážky ľudových zvykov
Ponitrianske múzeum pripravuje na december viacero podujatí zameraných na prezentáciu výtvarného umenia i vianočných zvykov. Konať sa budú vo výstavných priestoroch v Nitre aj v pobočkách múzea v Zlatých Moravciach a Šali.
viac
13.12.2018
Film „Vianoce 1944 – každý december nový máj veští”
V decembri 2017 sa začalo Hradné múzeum vo Fiľakove zaoberať témou miestnych udalostí 2. svetovej vojny, čo vyústilo do výskumu protileteckých úkrytov pod fiľakovským hradným vrchom.
viac
14.05.2022
Expedícia pravek predstaví život v rôznych epochách dejín
V Ponitrianskom múzeu v Nitre v týchto dňoch sprístupnili interaktívnu výstavu Expedícia pravek. Návštevníkom umožní nahliadnuť do rôznych epoch praveku, od staršej doby kamennej až po dobu bronzovú.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %