Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
23.06.2016 09:58

Poprad získal dotáciu na výcvik žiakov na dopravnom ihrisku


Ilustračná snímka: (asaauto.sk).


Mesto Poprad získalo dotáciu vo výške 5308 eur od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR za projekt Bez nehody do školy, bez nehody domov!


Dotácia je určená na zabezpečenie praktického výcviku žiakov popradských základných škôl i chlapcov a dievčat z okolia.      

"Výchova a vzdelávanie detí v oblasti zvyšovania bezpečnosti v premávke na pozemných komunikáciách a praktický výcvik žiakov základných škôl na detskom dopravnom ihrisku je dôležitou súčasťou výchovy a vzdelávania v základných školách, predovšetkým na prvom stupni," uviedol komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda. Na detskom dopravnom ihrisku na Komenského ulici v Poprade sa praktický výcvik žiakov prvého až štvrtého ročníka realizuje od jesene 2007 a aj v tomto roku ho umožní skvalitniť získaná dotácia.      

"Mesto využije dotáciu na nákup nových bicyklov, náhradných dielov a súčiastok pre bicykle a kolobežky. Tie využíva každoročne počas výcviku od marca do novembra približne 3000 žiakov. Aj z toho dôvodu potrebujú všetky bicykle pravidelný servis a výmenu opotrebovaných či poškodených častí," uviedla Edita Pilárová z odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Poprade. V odbornej učebni dopravnej výchovy môžu žiaci využívať počítačový program, rôzne didaktické hry s dopravnou tematikou či rozprávky o dopravných značkách. Detské dopravné ihrisko funguje aj v popoludňajších hodinách, kedy ho využívajú žiaci zo školských klubov.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.08.2016
Mesto plánuje zmodernizovať dielne na základných školách
Mesto Levice plánuje vybaviť novým náradím a technickým príslušenstvom dielne na základných školách. Zámerom je zvýšiť záujem školákov o technické vzdelávanie, čo si vyžaduje aj pracovný trh.
viac
25.08.2017
Od nového školského roka nastanú zmeny v príspevku na dopravu žiakov
Novela zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení, ktorú poslanci parlamentu odsúhlasili koncom júna, prináša so sebou zmenu v príspevku na dopravu.
viac
08.06.2020
Bicykle a elektrické kolobežky po pešej zóne v Trnave už nesmú jazdiť
Infokampaň #PešiPoPešej má za úlohu dostať do povedomia Trnavčanov, že na pešej zóne je vydaný zákaz vjazdu bicyklov.
viac
21.09.2020
Environmentálna výchova a vzdelávanie v školskom roku 2020-2021
Slovenská agentúra životného prostredia pripravila pre žiakov, pedagógov a širokú verejnosť na nový školský rok 2020/2021 aktivity v oblasti environmentálnej výchovy a vzdelávania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %