Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
08.02.2020 07:55

Poslanci schválili novú internú smernicu o čerpaní výdavkov volebných obvodov


MsÚ Prievidza. Ilustračná snímka


Mestskí poslanci v Prievidzi na januárovom zastupiteľstve schválili novú internú smernicu, ktorá upravuje postup pri čerpaní výdavkov z rozpočtu mesta Prievidza výbormi volebných obvodov.


Nová smernica upravuje spôsob čerpania finančných prostriedkov z rozpočtu mesta na financovanie operatívnych požiadaviek výborov volebných obvodov, o ktorých rozhodujú poslanci mesta v jednotlivých volebných obvodoch, na základe požiadaviek obyvateľov mesta.

Smernica definuje možnosti využitia finančných prostriedkov ako aj situácie, kedy finančné prostriedky nemôžu byť výborom volebného obvodu použité.

Finančné prostriedky môžu byť použité výborom volebného obvodu so schváleným zámerom a cieľom programového rozpočtu mesta na organizovanie kultúrnych, spoločenských, charitatívnych a športových podujatí; občerstvenie okrem alkoholu na podujatia organizované VVO; či výdavky na reprezentačné a propagačné účely. Takisto môžu byť použité na opravy chodníkov, lavičiek, detských ihrísk; údržbu a opravy majetku mesta; zveľaďovanie verejného priestranstva a ochranu a čistenie prírody.

Finančné prostriedky naopak nemôžu byť použité na podporu materských škôl a základných škôl a denných centier, pretože na tieto účely sú v rozpočte mesta vyčlenené zdroje v programe Vzdelávanie, a v programe Sociálne služby.

Autor: (ts-MsÚ Prievidza)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.12.2016
Prievidza bude budúci rok hospodáriť s viac ako 33,5 miliónmi eur
Prievidza plánuje budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške viac ako 33,5 milióna eur. Základný dokument mesta dnes jednohlasne odobrili na svojom rokovaní mestskí poslanci.
viac
08.12.2016
Na realizáciu zámerov obyvateľov vyčlenila radnica 40 000 eur
Po prvý raz budú môcť obyvatelia Prievidze rozhodovať o pridelení financií mesta na rôzne projekty. Na tento účel vyčlenila samospráva v budúcoročnom rozpočte 40 000 eur.
viac
06.03.2017
Primátor predloží poslancom pôvodné VZN o zákaze hazardu
Petičný výbor zložený zo starostov mestských častí na čele s primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom sa vo štvrtok (2. 3.) stretol, aby prediskutoval ďalší postup pri všeobecne záväznom nariadení o zákaze hazardu.
viac
23.08.2018
Mestských poslancov bude v nasledujúcom volebnom období menej
Počet mestských poslancov, ktorí budú v nasledujúcom volebnom období hájiť záujmy Kremničanov v mestskom zastupiteľstve, sa zníži. Namiesto súčasných 13 poslancov bude o veciach verejných v Kremnici rozhodovať 11 poslancov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %