Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
16.12.2020 08:35

Poslanci schválili založenie Dopravného podniku mesta Martin


Snímka zdroj: (mhdmartin.sk).


Založenie obchodnej spoločnosti Dopravný podnik mesta Martin schválili na utorkovom zasadnutí poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Martine.


Hlavným cieľom spoločnosti je zabezpečiť v ďalších obdobiach najoptimálnejšie a stabilizujúce riešenie pre mesto a mestskú hromadnú dopravu (MHD) v Martine.

Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej je zakladateľom obchodnej spoločnosti a jediným spoločníkom mesto Martin. „Hodnota základného imania spoločnosti Dopravný podnik mesta Martin je 5000 eur. Prvým konateľom spoločnosti sa stal primátor mesta Ján Danko a predsedom dozornej rady Rudolf Kollár,” informovala Kalmanová.

„Štatutárneho zástupcu mesta Martin poverili poslanci vykonať všetky potrebné kroky k založeniu obchodnej spoločnosti Dopravný podnik mesta Martin. Vedenie mesta má tiež vypísať výberové konanie na funkciu konateľa obchodnej spoločnosti Dopravný podnik mesta Martin,” uviedla hovorkyňa mesta.

Doplnila, že Dopravný podnik mesta Martin by sa mal venovať najmä pravidelnej autobusovej doprave, opravám motorových vozidiel, opravám strojov a zariadení, čistiacim prácam na vozidlách, prenájmu motorových vozidiel, reklamných plôch a nebytových priestorov. „Činnosti, ktoré bude obchodná spoločnosť vykonávať, nebudú v rozpore s platnými a účinnými zmluvami, ktoré mesto uzatvorilo s tretími osobami,” dodala Kalmanová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.02.2020
V Prievidzi zrekonštruujú autobusovú stanicu a postavia parkovisko
V týchto dňoch došlo k podpísaniu zmlúv so zhotoviteľom na realizáciu dvoch veľkých investičných akcií, a to výstavbu parkoviska v predstaničnom priestore a rekonštrukciu autobusovej stanice v Prievidzi v časti MHD.
viac
21.04.2021
Autobus MHD na linke číslo 30 bude zbierať údaje pre smart mobilitu
Na autobus Dopravného podniku mesta Žiliny (DPMŽ) nainštalovali v utorok technologické zariadenia, ktoré budú v stredu (21. 4.) a vo štvrtok (22. 4.) zbierať na linke číslo 30 údaje v rámci pilotného projektu inteligentnej smart mobility.
viac
29.07.2021
Poslanci TTSK schválili zavedenie zónového členenia kraja
Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) schválili na stredajšom mimoriadnom rokovaní zavedenie zónového členenia kraja a predplatných cestovných lístkov. Informovalo o tom komunikačné oddelenie TTSK.
viac
15.10.2021
Martinský Dopravný podnik sa chystá na spustenie MHD
Dopravný podnik (DP) mesta Martin pokračuje v prípravách na riadne spustenie mestskej hromadnej dopravy (MHD) od 1. januára budúceho roka. Zverejnil cenník a prepravný poriadok, prvé dopravné karty sa začnú na predajných miestach vydávať v piatok 15. októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %