Nedeľa 31.05.2020
Dnes má meniny 
Petrana, Petronela
°C
25.06.2019 05:15

Poslanci zastupiteľstva ŽSK schválili úver štyri milióny eur


Ilustračná snímka (tasr)


Poslanci Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) schválili na pondelkovom zasadnutí prijatie úveru zo Slovenskej sporiteľne v celkovej výške štyri milióny eur na financovanie kapitálových výdavkov ŽSK.


Podľa riaditeľky odboru ekonomického Úradu ŽSK Kataríny Gazdíkovej je splatnosť úveru od Slovenskej sporiteľne desať rokov. "Úver môže byť čerpaný v dvoch častiach. Prvá je v objeme 2,5 milióna eur, druhá v objeme 1,5 milióna eur. Úver bude použitý na financovanie kapitálových výdavkov v rámci zásobníka investičných projektov. Väčšinou ide o financovanie už rozostavaných stavieb," vysvetlila Gazdíková.       

Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová doplnila, že vďaka úveru by mal samosprávny kraj vykryť investičné aktivity, naplánované už v tomto roku. "Sú to rozbehnuté veci alebo veci, ktoré sú naozaj v najväčšom štádiu prípravy. A predpokladáme, že do konca roka by sme ich zrealizovali," povedala Jurinová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.04.2017
Výstavbu novej školy môžu zastaviť spory v samospráve
Výstavba novej školy v Chorvátskom Grobe pokračuje, podľa starostu obce Radovana Benčíka však nevedno dokedy. Na dokončenie stavby si totiž musí obec vziať úver, snahy rokovať o jeho schválení v zastupiteľstve však zatiaľ skončili neúspechom.
viac
03.07.2018
Žilinský samosprávny kraj zakladá sociálno-ekonomický podnik
Drobné opravy, údržbu a servis budov, ale aj in-house riešenia či sociálne podnikanie Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) bude zabezpečovať nový sociálno-ekonomický podnik. Jeho zriadenie schválili poslanci zastupiteľstva ŽSK na svojom pondelkovom zasadnutí.
viac
19.11.2018
ŽSK bude v roku 2019 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom 211,86 milióna eur
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) bude v roku 2019 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom 211,86 milióna eur, ktorý na pondelkovom zasadnutí schválili poslanci zastupiteľstva ŽSK.
viac
23.04.2020
Prešovskí poslanci schválili prijatie úveru vo výške 4 milióny eur
Na dofinancovanie stavieb, ktoré má mesto schválené v pláne investičnej výstavby, prešovskí mestskí poslanci v stredu schválili úver vo výške 4 milióny eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %