Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
27.10.2017 11:38

Posledný októbrový víkend prinesie pestré zážitky


Pozvánka.


Ružinovský folklórny festival, Boj o Bratislavu, Príbeh o mŕtvej neveste na hrade Červený Kameň, 1. Záhorácka ľudová zábava, Rozprávková jeseň v DK Zrkadlový háj. Posledný októbrový víkend v bratislavskom regióne bude v znamení divadla a pestrých zážitkov!


„Posledný októbrový víkend je pre mnohých spojený aj so školskými prázdninami, ktoré budú už budúci pondelok a utorok. Ponuka Bratislavského regiónu je bohatá aj pre prázdninujúcich aj pre tých, ktorí sú ich dozorom. Box, víno, ale aj rozprávky prinesie pred-dušičkový víkend,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Posledný októbrový víkend v bratislavskom regióne odštartuje v sobotu „Ružinovský folklórny festival“. V úvode sa predstavia detské folklórne súbory Kremienok  a Trávniček. Na pódiu sa objaví Folklórny súbor Studienka či Folklórny súbor Karpaty.  Sprievodné podujatie začne o 16. hodine prednáškou o móde a po nej nasleduje tanečný kurz Tancuj tancuj vykrúcaj. Nebude chýbať kurz ľudových tancov, ochutnávka domácich špecialít, degustácia  vín a i remeselné výrobky.

 

Festival pre deti „Rozprávková jeseň“ predstaví v DK Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke počas 27. – 29. októbra šesť predstavení, ktoré budú nielen zabávať, ale aj interaktívnou formou vzdelávať a rozvíjať ich kreativitu a logické myslenie.

 

V sobotu 28. októbra sa uskutoční „Boj o Bratislavu“ v znamení amatérskych profi zápasov v boxe, thajskom boxe a K1. Začiatok hlavných zápasov je o 17. hodine. Počas večera sa predstavia vzdušný akrobati z Aerial Silk Dance. To všetko len v Engerau aréne v Petržalke!

Červený Kameň ožije v sobotu  príbehom o mŕtvej neveste. Dynamický dej  je umocnený vo viacerých častiach hradných interiérov. Predstavenie je možné navštíviť od 10.  do 17. hodiny.

 

Folklór na 1. Záhoráckej ľudovej zábave v sobotu ovládne Malacky! Na prvom ročníku vystúpi Záhorienka, Malačané či folklórny súbor Zóhran. Tradičné gastronomické pochúťky od lokálnych predajcov sú samozrejmosťou.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

Autor: (brt)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.02.2017
Plesová sezóna v bratislavskom regióne
Cez víkend sa bude v bratislavskom regióne plesať takmer na každom kroku.
viac
14.07.2017
Leto v bratislavskom regióne je v plnom prúde!
Aj tento víkend budú mať návštevníci bratislavského regiónu možnosť užiť si letnú pohodu v spojení s kultúrou na rôznych podujatiach.
viac
22.09.2017
Víkend hodov a vinobraní v bratislavskom regióne
Župná jeseň opäť ponúkne víkend naplnený slávnosťami a gastronomickými pôžitkami.
viac
29.09.2017
Víkend v bratislavskom regióne v znamení hodovania a kapusty
Európska noc výskumníkov, Karloveské hody 2017, Bitka o Bratislavu 2017, Cyklistické preteky, Oktoberfest, Guláš majster spod Vysokej a Dni zelá. Tieto podujatia spríjemnia jesenný víkend v regióne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %