Nedeľa 17.01.2021
Dnes má meniny 
Nataša
°C
27.11.2020 10:35

Potrebujeme naštartovať agentúru na podporu cestovného ruchu


Ilustračná snímka: (tasr).


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger požiadal predsedu vlády o prijatie opatrení, vďaka ktorým bude mať Slovensko vlastnú národnú organizáciu cestovného ruchu.


„Po dvoch vlnách koronavírusu, ktorý ťažko zasiahol mnohé oblasti života občanov, hospodárske segmenty, regióny a samozrejme aj nás - samosprávy, sa na Vás obraciame s prosbou o podporu pri naštartovaní činnosti SLOVAK TRAVEL – agentúry na podporu cestovného ruchu,“ uvádza Branislav Tréger v liste predsedovi vlády.

Združenie miest a obcí Slovenska je presvedčené, že štátna agentúra, ktorá vezme pod svoje krídla propagáciu našich dovolenkových destinácií u nás aj v zahraničí, bude omnoho úspešnejšia a efektívnejšia, než to bolo doteraz. ZMOS si v mene 95 % členskej základne od tejto agentúry sľubuje nárast počtu turistov, našich aj zahraničných, a tým aj vyššie zisky prevádzkovateľov zariadení cestovného ruchu, ktorí sú v niektorých častiach Slovenska jedinými zamestnávateľmi. Sme teda bytostne závislí od prosperujúceho segmentu cestovného ruchu.

„Zároveň chceme upozorniť, že sme jediná spomedzi krajín OECD, ktorá nemá takúto národnú štruktúru, ktorá by odborne a kapacitne koordinovala cestovný ruch v regiónoch Slovenska. Vnímame to ako obrovskú nevýhodu v konkurenčnom boji so zahraničím,“ dodáva predseda ZMOS. Podľa jeho slov „náklady na vybudovanie SLOVAK TRAVEL budú pri porovnaní s oživením a rastom ekonomiky v segmente cestovného ruchu vnímané ako efektívne vynaložené.“  

Združenie miest a obcí Slovenska na základe uvedeného požiadalo predsedu vlády Igora Matoviča o prijatie rozhodnutí, ktoré ešte v tomto roku zavŕšia snahu o zriadenie SLOVAK TRAVEL, od čoho si sľubujeme konkrétnu systematickú a proaktívnu pomoc v oblasti cestovného ruchu. Sme presvedčení, že zriadenie tejto jedinej národnej autority pre cestovný ruch od 1. januára 2021 bude mimoriadne cenným prínosom na ceste k ekonomickému a hospodárskemu rozvoju krajiny. 

Autor: (Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2020
Európska iniciatíva „Podpora zamestnanosti mladých ľudí“
Európska komisia minulý týždeň prijala opatrenia na rozvoj potenciálu a podporu zamestnanosti mladých ľudí.
viac
17.09.2020
Výzva pre subjekty zo ŽSK z Programu Interreg V-A PL-SK 2014 – 2020
Žilinský samosprávny kraj v spolupráci so Zväzkom Euroregión „Tatry” vyhlásil výzvu na predkladanie Žiadostí o poskytnutie finančného príspevku pre mikroprojekty v rámci Programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020. Termín uzávierky je 30. september 2020.
viac
19.11.2020
Čo si myslíte o rozvoji najmenej rozvinutých regiónov?
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vyzýva verejnosť k vyplneniu dotazníka na zefektívnenie rozvoja najmenej rozvinutých regiónov.
viac
26.11.2020
Podpora projektov pre najmenej rozvinuté regióny
Do sedemnástich najmenej rozvinutých regiónov pôjde do konca roka 5,8 miliónov eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.22 %