Štvrtok 30.05.2024
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
12.12.2018 02:00

Pozývame vás na tradičnú župnú predajnú zabíjačku v strede Petržalky


Ilustračná snímka petrzalka.sk


Organizuje ju Bratislavský samosprávny kraj spoločne so župnou Strednou odbornou školou gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v Bratislave. Cieľom je popularizovať a prezentovať tradičné remeslo mäsiar-údenár.


Počas celého dňa si môžu návštevníci pozrieť nielen ukážku zručností študentov a ich majstrov, ale aj nakúpiť zabíjačkové špeciality ako jaterničky, krvavničky, klobásy, tlačenku, oravskú slaninu a iné tradičné gastronomické výrobky - údenú rolku, stehno, krkovičku, vyrobené nielen žiakmi školy pod vedením majstra odborného výcviku Ladislava Šimona, ale aj absolventov školy Zola Galamboša z Nového Života a Tibora Ékeho z Gabčíkova. Kupujúci si môžu dopriať aj zákusok, kávu, čaj a či iné dobroty v školskej pizzérii.

Termín: sobota 15. 12. 2018 od 10.  do 15. hodiny – brífing s predsedom BSK Jurajom Drobom o 10:30 hodine

 Miesto: SOŠ gastronómie a hotelových služieb, Farského 9, Bratislava

www.bratislavskykraj.sk

Autor: Mgr. Lucia Forman, hovorkyňa BSK


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2019
Župní študenti varili ruské špeciality
Študenti Strednej odbornej školy Gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v bratislavskej Petržalke sa už po šestnásty raz zoznamovali s cudzokrajnou kuchyňou. Tentokrát sa do centra pozornosti dostali ruské národné gastronomické špeciality pri príležitosti Dňa ruskej kuchyne.
viac
28.03.2019
BSK: Kraj opäť odmeňuje učiteľov
Presne 3 408 zamestnancov župných škôl už zajtra pri príležitosti Dňa učiteľov dostane poďakovanie a ocenenie za svoju prácu. Každý pedagogický aj nepedagogický zamestnanec župnej školy dostane 100 eurovú odmenu podľa výšky svojho úväzku.
viac
01.04.2019
Informatici budú mať pre štúdium modernejšie priestory aj vybavenie
Ďalšie Centrum odborného vzdelávania a prípravy, tentoraz pre oblasť informačných technológií, dostáva reálne kontúry. Buduje sa na Strednej odbornej škole informačných technológií na Hliníckej 1 v Bratislave.
viac
20.07.2020
K štúdii projektu športovo-rekreačného areálu dostal BSK vyše 100 pripomienok
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zaevidoval k urbanistickej štúdii (UŠ) na projekt plánovaného športovo-rekreačného areálu na takmer deväťhektárovom pozemku v bratislavskej Petržalke viac ako 100 pripomienok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %