Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
27.11.2023 10:00

PPA: Vyplatila už takmer celú alokáciu v rámci pomoci známej ako Zelená nafta


Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) - logo


Pôdohospodárska platobná agentúra už vyplatila takmer celú tohtoročnú štátnu pomoc pre prvovýrobcov v rastlinnej a živočíšnej výrobe, známu ako Zelená nafta. K aktuálnemu dátumu poslala na účty prijímateľov 29,6 milióna eur z celkovej sumy 30,8 milióna eur, teda vyše 96 % vyčlenených prostriedkov.


"V uvedenej sume je obsiahnutých 2790 žiadostí o platbu z celkového počtu 2868 schválených príjemcov pomoci vo výške 29.653.685,22 eura," konkretizoval generálny riaditeľ PPA Ondrej Humaj. Potvrdil, že celú alokáciu sa agentúra chystá vyplatiť do konca roka.         

Výzva na predkladanie žiadostí v rámci Zelenej nafty, ktorej cieľom je podporiť poľnohospodársku prvovýrobu formou vrátenia časti spotrebnej dane z minerálnych olejov, bola otvorená od 21. júla do 21. augusta 2023.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.11.2017
Environmentálny grantový systém TSK má za sebou ďalší rok
Grantový systém Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) s názvom Zelené oči má za sebou ďalší rok. Podávať žiadosti bolo po novom možné len do konca augusta. TSK pristúpil k zmene termínu podávania žiadostí z dôvodu, aby sa navrhované projekty stihli zrealizovať do konca roka.
viac
08.07.2019
Do nového ročníka programu Zelená škola je možné prihlásiť sa do 15. septembra
Do 15. septembra sa treba prihlásiť do nového ročníka projektu environmentálneho vzdelávania Zelená škola. Školy zapájajú na dva školské roky, počas ktorých sa venujú jednej zo siedmich tém - voda, zeleň a ochrana prírody, zelené obstarávanie, doprava a ovzdušie, potraviny, energia a odpad.
viac
16.10.2020
TSK podpísal memorandum o spolupráci s Včelárskym ekologickým spolkom Slovenska
Podpora environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a spoločná realizácia projektov je hlavným cieľom memoranda o spolupráci medzi TSK a Včelárskym ekologickým spolkom Slovenska.
viac
30.03.2021
Mesto podpísalo zmluvu na vybudovanie zelenej steny na MsKC
Mesto Žiar nad Hronom už podpísalo zmluvy na vybudovanie zelenej steny na budove Mestského kultúrneho centra (MsKC) i na úpravu spevnenej plochy, ktoré majú slúžiť ako vodozádržné opatrenia v reakcii na čoraz intenzívnejšie prejavy zmeny klímy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %