Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
14.04.2022 02:25

Práce na cyklotrase popri Váhu v Trenčíne pokračujú


Snímka zdroj: (Mesto Trenčín).


Výstavba cyklotrasy v úseku Ulice Ľ. Stárka od nového cestného mosta po starý železničný most sa začala v októbri minulého roka. Práce v hodnote necelých 315 tisíc eur by mali byť hotové najneskôr do leta.


Nová cyklotrasa v dĺžke vyše 2,6 km bude súčasťou konceptu rozvoja cyklistickej dopravy v Trenčíne, ktorá prepojí mestské časti s nadradeným cyklistickým systémom „Vážskej cyklotrasy“.

Na začiatku úseku povedie čiastočne po miestnej komunikácii na Ul. Ľ. Stárka a následne prejde na hrádzu. Práve na hrádzi bude situovaná väčšia časť cyklotrasy. Pod starým cestným mostom prejde do novej cyklistickej cestičky pozdĺž hrádze (popri Váhu) a končiť bude pri starom železničnom moste.

V rámci tejto mestskej investičnej akcie sa vybudujú aj dve nové schodiská na a z hrádze a dve nové nájazdové rampy pre cyklistov. Vyúsťovať budú v úrovni križovatiek ulíc Ľ. Stárka – Rastislavova a Ľ. Stárka – Piešťanská.  

Zhotoviteľom stavby je spoločnosť Strabag, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 % a 10 % zo štátneho rozpočtu SR. Zvyšných 5 % mesto zaplatí zo svojho rozpočtu.

Autor: (Mesto Trenčín)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2017
V Liptovskom Mikuláši vybudujú vnútromestskú cyklotrasu
Mesto sa už dva roky pripravuje na jej realizáciu. V súčasnosti projekt konečne naberá reálne kontúry.
viac
14.04.2020
Mesto Holíč začalo s výstavbou cyklotrasy do obce Kopčany
Mesto Holíč začalo so stavebnými prácami na výstavbe cyklotrasy Holíč – Kopčany. Jej účelom je prepojenie Holíčskeho zámku s Kostolom sv. Margity Antiochijskej a následné napojenie na lávku cez rieku Moravu pri Kopčanoch do moravskej obce Mikulčice. Informovalo o tom mesto Holíč.
viac
04.11.2020
Lesníci sprístupnia Veľkú Javorinu výstavbou novej cyklotrasy
Najvyšší vrch Bielych Karpát – Veľkú Javorinu sprístupnia zo slovenskej i českej strany milovníkom cykloturistiky. Slovenskí a českí lesníci stavajú z eurofondov z oboch strán hranice na vrchol Veľkej Javoriny cyklotrasu.
viac
20.03.2023
Nová cyklotrasa prepojí Vážsku cyklomagistrálu s Istebníckou ulicou
Trenčianska radnica začne s výstavbou cyklotrasy, ktorá spojí krajskú Vážsku cyklomagistrálu s Istebníckou ulicou. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %