Piatok 25.09.2020
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
23.05.2020 01:05

Predseda ZMOS Branislav Tréger rokoval s predsedom parlamentného výboru


Snímka zo stretnutia


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger vo štvrtok 14. mája rokoval na pôde parlamentného výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj.


Hlavnými témami rokovania s predsedom výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj Jozefom Lukáčom bola spolupráca na úrovni parlamentného výboru a Združenia miest a obcí Slovenska vo vzťahu k využívaniu dát, analytických dokumentov aj dopadových štúdií, ktoré ZMOS intenzívne vypracováva k rôznym oblastiam fungovania miestnej územnej samosprávy. Ďalšou témou bola príprava komisie, ktorá bude pod parlamentným výborom pôsobiť v oblasti reformy verejnej správy.

Na spoločnom rokovaní sa zúčastnila aj dlhoročná starostka obce Chmelnica a zároveň poslankyňa zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja Zita Pleštinská, ktorá je zároveň členkou tohto parlamentného výboru a podpredsedníčkou výboru NR SR pre európske záležitosti. Rokovanie sa preto týkalo aj aplikácie Európskej charty miestnej samosprávy v rámci prijímanej legislatívy.

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.11.2017
Fiškálna decentralizácia nie je prekážkou pri budovaní sociálneho štátu
„Naplnenie princípov fiškálnej decentralizácie, ktorá bola pokračovaním procesu decentralizácie verejnej správy, nepovažujeme za prekážkou pri budovaní sociálneho štátu, naopak v mnohých oblastiach tomuto procesu pomáha,“ myslí si podpredseda ZMOS Jozef Turčány.
viac
27.11.2019
V dňoch 26. a 27. novembra 2019 sa uskutočnilo siedme rokovanie Rady ZMOS
Zásadným bodom bolo prerokovanie stanoviska ZMOS k rozpočtu verejnej správy na roky 2020 – 2022, ktoré predložil výkonný podpredseda Jozef Turčány.
viac
03.03.2020
ZMOS skúma financovanie komunálu
Združenie miest a obcí Slovenska začalo v pondelok (2. 3.)s ďalším prieskumom. Sústredíme sa na postoje starostov a primátorov k financovaniu samospráv. Prieskumom kvantifikujeme postoje štatutárnych predstaviteľov samospráv k súčasnému financovaniu a tiež alternatívnym formám financovania komunálu.
viac
05.05.2020
Reforme verejnej správy sa bude v parlamente venovať špeciálna komisia
Reforme verejnej správy sa bude v Národnej rade (NR) SR venovať špeciálna komisia, ktorá bude zriadená pod parlamentným výborom pre verejnú správu a regionálny rozvoj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %