Nedeľa 25.10.2020
Dnes má meniny 
Aurel
°C
18.09.2020 12:22

Predseda ZMOS s poľnohospodármi a potravinármi


Snímka z valného zhromaždenia.


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger prijal pozvanie liptovských poľnohospodárov a potravinárov a zúčastnil sa valného zhromaždenia Liptovskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (LPPK). Uskutočnilo sa vo štvrtok 17. septembra 2020 v Demänovskej doline.


Podpredseda LPPK Slavomír Moravčík informoval, že organizácia má aktuálne 32 členov. Predseda LPPK Miroslav Štefček podrobne hovoril o dosiahnutých výsledkoch v uplynulom období  i o viacerých problémoch, s ktorými zápasia nielen liptovskí poľnohospodári a potravinári. 

Pre predsedu ZMOS Branislava Trégera bola účasť na valnom zhromaždení LPPK veľmi dôležitá. „Obce a mestá sa spolu s poľnohospodármi podieľajú na tvorbe krajiny a fungujú vo vzájomnej interakcii. Veľa problémov poľnohospodárov a potravinárov je aj problémami nielen občanov, ale i obcí ako takých. Je to taký súzvuk, prečo treba vedieť jednotlivé dáta o tom, ako napríklad poľnohospodári s potravinármi hospodárili a následne, ako im vieme pomôcť my aj štát. Samozrejme, tieto poznatky treba dostávať do aplikačnej praxe tak, aby potravinová bezpečnosť a hlavne sebestačnosť boli realitou. Poznatky ktoré som získal, doplnia mozaiku informácií z terénu v tomto odvetví,“ povedal predseda ZMOS Branislav Tréger.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.07.2018
ÚVO ponúklo pomoc starostom pri obstarávaní odstránenia škôd po povodniach
Úrad verejného obstarávania (ÚVO) ponúka právnu pomoc starostom a primátorom obcí, ktoré minulý týždeň zasiahli povodne. Tí budú zodpovední za odstraňovanie škôd a obnovenie funkčnosti obecného alebo mestského majetku.
viac
24.04.2020
Branislav Tréger: Naša kultúra je krehká a zraniteľná, potrebuje pomoc
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger dnes požiadal ministerku kultúry o pomoc pre kultúrne zariadenia samospráv.
viac
08.10.2020
Informujte o dopadoch COVID-19 na šport
Štátny tajomník rezortu školstva, vedy, výskumu športu Ivan Husár opätovne požiadal predsedu ZMOS Branislava Trégera o súčinnosť pri získaní informácií o reálnych dopadoch COVID - 19 na šport v samospráve.
viac
20.10.2020
Ak Slovensko „neodflákne“ recykláciu bioodpadov, vyhne sa pokutám EÚ
Minister envirorezortu Ján Budaj dávnejšie burcuje, že treba čosi robiť so zvyšovaním recyklácie komunálnych odpadov (KO), lebo Slovensku hrozia vysoké pokuty EÚ za vývoz na skládky. Odpoveď je tiež dávnejšie známa: dôslednejšie recyklovať bioodpad, vrátane odpadu kuchynského!
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %