Nedeľa 25.10.2020
Dnes má meniny 
Aurel
°C
26.08.2020 03:00

Predseda ZMOS sa v Šahách stretol so starostami


Snímka zo stretnutia.


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger sa v utorok 25. augusta 2020 zúčastnil na zasadnutí Združenia obcí a miest Hontiansko Poipeľského regiónu, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Mestského úradu v Šahách.


Združenie obcí a miest Hontiansko Poipeľského regiónu má 26 členov – mesto Šahy a 25 obcí. Predsedom združenia je primátor Šiah Štefan Gregor, ktorý je zároveň podpredsedom ZMOS  a predsedom komory miest. V úvode zasadnutia privítal nového prednostu Okresného úradu v Leviciach, ktorým sa stal Pavol Dlábik.

Na rokovaní bola schválená správa o hospodárení združenia v uplynulom roku, návrh rozpočtu a výška členského príspevku na tento rok i delegovanie zástupcov na 31. snem ZMOS. Zástupca Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny informoval o aktuálnej situácii a vývoji nezamestnanosti v regióne.

Najviac času z viac ako dvojhodinového stretnutia prítomní venovali diskusii. Branislav Tréger v jej úvode predstavil ZMOS, informoval o zmenách, ktoré sa v ňom udiali a priblížil aktuálne aktivity združenia. „Staviame na pilieroch, ktorými sú komunikácia, apolitickosť a valídnosť údajov, s ktorými pracujeme a ktoré by si mal štát prevziať. Problémy, ktoré má tento región, sa veľmi stotožňujú s tými ostatnými: životné prostredie, financovanie samospráv a infraštruktúra ako taká,“ ozrejmil predseda ZMOS. Dodal, že v tomto regióne je najväčší problém s odkanalizovaním obcí i plynofikáciou.

„Starostovia poukázali aj na problémové čerpanie eurofondov. Veľkým problémom je Environmentálny fond: zmluvy zo strany samospráv sú administrované, no nie sú podpísané zo strany štátu, procesy meškajú. Hovorili sme aj o príprave na nové programové obdobie 2021-2027,“ dodal Branislav Tréger.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2019
Každý problém má svoje riešenie, uisťuje nový predseda združenia B. Tréger
Neexistuje problém, ktorý sa nedá riešiť. Týmto mottom sa chce v čele Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) riadiť jeho nový predseda Branislav Tréger. Svoju víziu v krátkosti predstavil na štvrtkovej tlačovej konferencii po skončení sa dvojdňového (22. 5. - 23. 5.) Snemu ZMOS.
viac
10.08.2020
Prvé stretnutie predsedu ZMOS s ministrom dopravy k výstavbe nájomných bytov
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal v piatok 7. augusta 2020 navštívil Okres Ružomberok v rámci kontrolného dňa na výstavbe úseku diaľnice D1 Ivachnová - Hubová.
viac
27.08.2020
Nový školský rok by nemal byť obdobím pokračovania legislatívnej nestability
Združenie miest a obcí Slovenska ako najreprezentatívnejší zástupca najväčšieho zriaďovateľa škôl a školských zariadení očakáva od nového školského roka, že nebude obdobím pokračovania legislatívnej nestability a ekonomickej nezodpovednosti.
viac
18.09.2020
Predseda ZMOS s poľnohospodármi a potravinármi
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger prijal pozvanie liptovských poľnohospodárov a potravinárov a zúčastnil sa valného zhromaždenia Liptovskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (LPPK). Uskutočnilo sa vo štvrtok 17. septembra 2020 v Demänovskej doline.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %