Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
17.02.2016 09:00

Premávka z L. Mikuláša do Jasnej bude počas svetového pohára regulovaná


Svetový poár v alpskom lyžovaní má prilákať až 20-tisíc fanúšikov. (Foto: Pixabay.com)


Počas pretekov Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní bude doprava z Liptovského Mikuláša v smere do Demänovskej doliny regulovaná. Vstup do mestských častí Demänová a Bodice bude povolený len na rezidenčné karty. Ostatné autá policajti odklonia na najbližšie voľné odstavné plochy.


Stredisko v čase konania podujatia navštívi približne 20.000 ľudí, oproti bežnej návštevnosti 8000 v porovnateľnom období. "Z dôvodu jedinej prístupnej cesty v rámci Demänovskej Doliny je nevyhnutné pristúpiť k dočasnej zmene organizácie dopravy. Vydefinovali sme dopravný koridor, ktorý bude slúžiť pre zabezpečenie plynulej dopravnej obslužnosti Demänovskej doliny pred podujatím aj počas jeho konania," informoval Gabriel Lengyel z odboru dopravy a životného prostredia liptovskomikulášskej radnice.      "Rezidenčné karty budú roznášať pracovníci do každého domu a bytu, pričom každá domácnosť bude mať dve karty," informoval zástupca primátora Liptovského Mikuláša Rudolf Urbanovič a upozornil obyvateľov, aby si karty nalepili na čelné sklo auta. "Policajti vozidlá bez kariet nevpustia ďalej do Demänovej a Bodíc počas celého víkendu," dodal. Pre svojich klientov a zamestnancov si môžu ubytovatelia spomenutých dvoch mestských častí vyzdvihnúť rezidenčné karty v hoteli Tri Studničky v Demänovskej doline od 17. do 20. februára v čase od 17.00 h do 19.00 h. Vedenie mesta na potrebu rezidenčných kariet upozornilo každého registrovaného ubytovateľa.

Bude aj kyvadlová doprava

V rámci organizácie dopravy počas pretekov Svetového pohára bude pre návštevníkov Jasnej zabezpečená aj kyvadlová doprava. Turisti a fanúšikovia pretekov sa budú môcť do strediska 5. a 6. marca dostať bezplatne autobusmi, ktoré budú premávať v desaťminútových intervaloch v čase od 5.30 h do 22.00 h. Tento čas sa predĺži v prípade, že si to vyžiada dopravná situácia. Do kyvadlovej dopravy organizátori nasadia 62 autobusov. V samotnom Liptovskom Mikuláši môžu denní návštevníci nastúpiť na železničnej stanici, parkovisku na Komenského, parkovisku Tesco, záchytných parkoviskách pri Akadémii ozbrojených síl, Pavčinej Lehote a existujúcich zástavkách skibusov. Dvojnásobne budú posilnené aj linky skibusov, pričom budú premávať podľa aktuálneho grafikonu pre túto lyžiarsku sezónu a zastavia aj na spomenutých zastávkach v meste. Skibusy budú premávať len po záchytné parkovisko Lúčky. Podľa platného cestovného poriadku budú jazdiť aj spoje prímestskej autobusovej dopravy. 

V Liptovskom Mikuláši a jeho blízkosti nájdu návštevníci šampionátu záchytné parkoviská s kapacitou 7000 miest v niekoľkých lokalitách. K dispozícii bude parkovisko pre zájazdové autobusy na Komenského, v areáli bývalých Považských kasární, parkovisko pred Tescom na Kamennom poli, Poľnohospodárska ulica, Akadémia ozbrojených síl a Pavčina Lehota. V prípade, že budú tieto kapacity prekročené, k dispozícii bude ešte parkovisko pri akvaparku s 800 miestami. Jasná v Nízkych Tatrách privíta návštevníkov Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní od 4. do 6. marca. Trojdňové podujatie bude plné nielen športových výkonov, ale aj zábavy a koncertov populárnych slovenských kapiel.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.06.2024
Pošta vydala známku „Ochrana prírody: Vihorlatské vrchy – Hadiar krátkoprstý
Slovenská pošta, a. s., vydala 7. júna 2024, poštovú známku „Ochrana prírody: Vihorlatské vrchy – Hadiar krátkoprstý (Circaetus gallicus)“ s nominálnou hodnotou 3,00 €.
viac
12.06.2024
Pri tvorbe nového PHRSR zohľadní samospráva aj názory obyvateľov
Obyvatelia Banskej Štiavnice môžu prostredníctvom dotazníkov vyjadriť svoj názor, v ktorých oblastiach by sa malo mesto rozvíjať, a, naopak, aké sú jeho silné stránky. Názory obyvateľov zohľadní banskoštiavnická samospráva pri tvorbe nového strategického dokumentu. Informovala o tom radnica.
viac
12.06.2024
O spolupráci so Slovensko – českým expertným centrom
Predstavitelia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) rokovali so zástupcami Slovensko – českého expertného centra, ktoré pôsobí pod záštitou honorárneho konzulátu SR v Brne.
viac
11.06.2024
Pracovné stretnutie k návrhu zadania Koncepcie územného rozvoja Slovenska
Zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska sa zúčastnili pracovného stretnutia v rámci procesu prípravy návrhu zadania Koncepcie územného rozvoja Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %