Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
11.08.2023 11:40

Pri gymnáziu v Starej Ľubovni pribudne nová telocvičňa s terasou


Ilustračná snímka: (tasr).


Prešovský samosprávny kraj (PSK) vybuduje pri Gymnáziu Terézie Vansovej v Starej Ľubovni novú modernú telocvičňu. Disponovať bude kompletným športovým aj hygienickým zázemím, rampou pre imobilných či hľadiskom pre 185 ľudí.


Krajská samospráva na jej výstavbu využije vlastné zdroje aj schválenú dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške 1,1 milióna eur. Celkovo preinvestuje 2,26 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

Nová telocvičňa doplní podľa jej slov existujúce športové zázemie školy, ktorým je menšia, aktuálnym potrebám nevyhovujúca telocvičňa, svojpomocne vybudovaná posilňovňa a vonkajšie multifunkčné ihrisko. Vybudovaný objekt bude predstavovať jednopodlažnú, sčasti dvojpodlažnú stavbu so sedlovou strechou a s rozmermi 19 krát 55 metrov. Jej hlavný vstup povedie z existujúcej budovy, pričom obidva objekty vzájomne spojí rampa umožňujúca bezpečný pohyb imobilným osobám.

V objekte sa bude nachádzať vstupná chodba s prístupom do dvoch traktov. V jednom sa umiestni hygienické zázemie so šatňami a kabinet, v ďalšom telocvičňa s hracími plochami pre volejbal basketbal a bedminton a taktiež sklad i technická miestnosť. V telocvični sa vytvorí aj miestnosť prvej pomoci, náraďovňa či opravovňa náradia.

"Škole dáme naozaj atraktívny športový objekt s teleskopickým hľadiskom, zasadačkou a šatňou na druhom podlaží, ktoré budú dostatočne vzdušné a presvetlené, a tiež s terasou, pred slnkom chránenou drevenými pergolami. Žiaci ju budú využívať napríklad na stolný tenis, ale bude slúžiť tiež ako oddychová zóna pri vyučovaní teórie telesnej výchovy," priblížil predseda PSK Milan Majerský.

Záujem využívať nový priestor podľa neho prejavili aj športové kluby a ako povedal, určite bude otvorený i pre širokú verejnosť.

PSK s investičným zámerom výstavby športového objektu pri staroľubovnianskom gymnáziu uspel v rámci minuloročnej výzvy Fondu na podporu športu zameranej na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry s celkovou alokáciou 17,6 milióna eur. Projekt a žiadosť o dotáciu z fondu odobrili krajskí poslanci na svojom aprílovom zasadnutí.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.12.2019
Prešovský kraj zavádza taktovú dopravu na dvoch pilotných linkách
Od prvého januára budú spoje verejnej dopravy na linkách Stará Ľubovňa – Jakubany a Humenné – Snina premávať v pravidelných intervaloch, teda v takte. Ide o ďalší krok smerom k integrovanému dopravnému systému.
viac
05.10.2020
Minister vnútra absolvoval pracovnú cestu v Prešovskom kraji
Minister vnútra Roman Mikulec absolvoval 2. októbra 2020 pracovnú cestu v Starej Ľubovni a Kežmarku.
viac
31.05.2021
Ľubovnianska nemocnica má nový urgent, operačné i pôrodné sály
Ľubovnianska nemocnica má za sebou rozsiahlu rekonštrukciu. V rámci projektu dobudovania jej kapacít a modernizácie infraštruktúry sa tu preinvestovalo 7 miliónov eur.
viac
26.01.2022
Na stredných školách na Spiši sa preinvestuje 11,2 miliónov eur
Vďaka prostriedkom z Integrovaného regionálneho operačného programu sa dve stredné školy na Spiši zmodernizujú. Celkovo sa v nich preinvestuje 11,2 miliónov eur. Prešovský kraj si od týchto projektov sľubuje skvalitnenie praktického vyučovania i zatraktívnenie odborov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %