Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
16.02.2024 01:50

Pri obci Golianovo vznikla nová 22 metrov vysoká rozhľadňa


Snímka zdroj: Slovensko SP21


Pri obci Golianovo v okrese Nitra vznikla nová rozhľadňa. Autorom projektu je architekt Peter Mizia. Drevená rozhľadňa na štyroch nosníkoch je súčasťou miestnej cyklotrasy Nitra - Vráble.


Drevená rozhľadňa poskytuje výhľady cykloturistom aj peším návštevníkom z neďalekých obcí, povedal počas jej otvorenia predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Branislav Becík.         

Stavba so štvorcových pôdorysom so stranou dlhou 15 metrov a výškou 22 metrov ponúka výhľad z dvoch plošín. Prvá je vo výške deväť metrov, druhá vo výške 19 metrov.         

Výstavbu aj finančnú podporu rozhľadne odsúhlasili poslanci Zastupiteľstva NSK na svojom prvom riadnom zasadnutí. "Nitriansky samosprávny kraj podporuje nielen výstavbu cyklotrás, ale aj prvkov, ktoré slúžia na zatraktívnenie turizmu v tomto regióne," povedal Becík.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.05.2016
Slávnostne požehnali novú hasičskú zástavu
Významné postavenie dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) a jeho dôležitosť pre obec si občania obce Veľké Kostoľany pripomenuli v nedeľu 8. mája 2016 hasičskou slávnosťou žehnania novej hasičskej zástavy a novej hasičskej techniky.
viac
15.01.2018
V obci Babiná budú deti od septembra chodiť do novej škôlky
V Babinej bude najmenším obyvateľom obce od septembra slúžiť nová materská škola (MŠ). Momentálne sa stavia na mieste pôvodnej budovy MŠ, ktorá pochádzala ešte z konca 19. storočia.
viac
12.10.2019
Vo Vyšnom Kazimíre oslávili novú požiarnu zbrojnicu aj tradičnou zabíjačkou
V obci Vyšný Kazimír 29.septembra 2019 už od rána rozvoniavali zabíjačkové jedlá, ktoré pripravil skúsený mäsiar. Zároveň v tento deň sa konala posviacka a slávnostné odovzdávanie požiarnej zbrojnice do užívania členom DHZ v obci.
viac
04.11.2023
Golianovo: Popri cyklotrase vznikla nová rozhľadňa
Popri cyklochodníku spájajúcom obec Golianovo s mestom Vráble v okrese Nitra vznikla nová rozhľadňa. Jej výstavba sa začala v októbri minulého roka, podľa zmluvy so zhotoviteľom bude ukončená do 6. novembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %