Streda 06.12.2023
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
27.04.2021 09:25

Pri rieke Nitra má vyrásť nová športová hala


Vizualizácia. Zdroj: (Mesto Nitra).


Pod Nitrianskym hradom by v budúcnosti mala vyrásť nová športová hala. Stáť by mala medzi severnou tribúnou futbalového štadióna a riekou Nitra.


Mestskí poslanci už na svojom aprílovom rokovaní schválili prenájom pozemkov pre športový klub Box Club Stavbár Nitra na dobu určitú 30 rokov s možnosťou predĺženia nájomnej zmluvy o ďalších 20 rokov. Ako sa uvádza v schválenom uznesení, nájomné bude zatiaľ symbolické jedno euro. Od dňa nadobudnutia právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia k multifunkčnej športovej hale a počas jej prevádzky, bude nájomné 0,35 eura za štvorcový meter a rok.

Výstavba multifunkčnej športovej haly sa má realizovať na základe Memoranda o spolupráci, ktoré pred časom schválilo mestské zastupiteľstvo medzi Nitrianskou investičnou spoločnosťou a Box Clubom Stavbár. V memorande sa oba subjekty dohodli, že budú spolupracovať pri realizácii novej haly, ktorá má slúžiť pre športovcov Box Clubu Stavbár, ale aj pre volejbalistov a moderných gymnastov. Výstavba nového športoviska má byť sčasti financovaná z Fondu na podporu športu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2018
Skalica plánuje postaviť novú športovú halu za 3 až 3,3 milióna eur
Mesto Skalica plánuje postaviť multifunkčnú športovú halu, ktorú by mohli využívať viaceré športové kluby v meste. Uviedol to primátor Ľudovít Barát pri stretnutí so zástupcami mestských športových klubov.
viac
22.02.2020
Malacky dostanú jeden a pol milióna eur na športovú arénu
Do Malaciek smeruje vysoká štátna dotácia. Vláda Slovenskej republiky odsúhlasila poskytnutie sumy 1 500 000 eur na výstavbu športovej arény.
viac
02.04.2022
Branislav Tréger na zasadnutí Fondu na podporu športu
Jubilejného 30. zasadnutia správnej rady Fondu na podporu športu (FNPŠ), ktoré zvolal a viedol jej predseda Ladislav Kližan, sa zúčastnil aj predseda ZMOS a primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger.
viac
07.01.2023
Tretia výzva na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry
Fond na podporu športu zverejnil tretiu výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku určeného na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry v celkovej výške 17,6 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %