Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
18.11.2020 08:00

Pri Šafárikovom námestí vznikol nový prestupný uzol MHD


Snímka zdroj: (dpb).


Pri Šafárikovom námestí v Bratislave vznikol nový prestupný uzol MHD. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava s tým, že ide o ďalšie zlepšenie dopravy v centre hlavného mesta.


Prestupný uzol je medzi autobusmi jazdiacimi po nábreží a električkami na Hlavnú stanicu, do Petržalky, na Trnavské mýto, Vajnorskú či Račianske mýto. Zastávku obsluhujú autobusy 29, 50, 70 a N33 a električky 1, 3 a 4.

„Prestupný uzol vnikol presunutím bývalej zastávky Malá scéna priamo ku križovatke so Starým mostom. Zatiaľ čo v minulosti boli zastávky vzdialené stovky metrov od seba, dnes sú v tesnej blízkosti a umožňujú pohodlný prestup,” vysvetlil dopravca.      

Autobusová zastávka Malá scéna v smere pod Most SNP je zrušená a nahradená novou zastávkou Šafárikovo námestie tesne pred križovatkou so Starým mostom. V smere na autobusovú stanicu je v prevádzke nová zastávka pred križovatkou a aj pôvodná zastávka Malá scéna.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.08.2020
Expresná linka spojí Dunajskú Stredu s Bratislavou za 50 minút
Trnavský samosprávny kraj 2. septembra 2020 spustí novú expresnú autobusovú linku medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou. Župa tak ponúka ľuďom pohodlnejšiu, rýchlejšiu a ekologickejšiu alternatívu k osobnej automobilovej doprave.
viac
09.09.2020
Cestujúci musia v najbližších dňoch rátať s niektorými zmenami v MHD
Cestujúci v bratislavskej MHD musia na niektorých linkách rátať v najbližších dňoch so zmenami. Upozorňuje na to na sociálnej sieti Dopravný podnik Bratislava (DPB).
viac
12.11.2020
Mlynské nivy otvoria od pondelka pre osobnú aj verejnú dopravu
V Bratislave od pondelka (16. 11.) otvoria po rozsiahlej rekonštrukcii ulicu Mlynské nivy. Oznámil to primátor hlavného mesta Matúš Vallo a pre TASR potvrdil aj developer HB Reavis. Dopravný podnik Bratislava (DPB) upozorňuje, že po otvorení ulice sa upravia trasy viacerých liniek MHD.
viac
19.11.2020
DPB vyhlásil tender na nákup 30 nových električiek
V Bratislave pribudne 30 nových jednosmerných, nízkopodlažných a klimatizovaných električiek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %