Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
28.12.2021 09:30

Pri Toryse vyrástlo nové workoutové ihrisko


Nové workoutove ihrisko. Snímka zdroj: (Mesto Prešov).


V Prešove v blízkosti rieky Torysa na Sídlisku III pribudlo úplne nové workoutové ihrisko. V areáli sa nachádza viac ako 17 stanovísk a je voľne dostupný pre verejnosť.


Prešovčania dostali v závere roka nevšedný vianočný darček. Mesto Prešov ukončilo realizáciu nového workoutového ihriska neďaleko ulice Antona Prídavka v okolí rieky Torysa. Ihrisko je postavené v rovinatom teréne a je ohraničené 7 centimetrovou gumenou dlažbou s rozmermi 12 x 8 metrov. Ihrisko je vhodné na rôzne street workoutové cviky pre osoby staršie ako 15 rokov.

„Už druhý rok po sebe zažívame zimu plnú obmedzení, a preto verím, že nové workoutové ihrisko aspoň sčasti uspokojí potrebu fyzickej aktivity medzi Prešovčanmi zo Sídliska III, ktorá bude s príchodom jarných mesiacov určite naberať na intenzite,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Na ihrisku nechýba ani lavička, odpadkový kôš, stojan na bicykle a infotabuľa s názornými ukážkami cvikov.

Workoutové ihrisko pri Toryse zrealizovala firma FUN & PLAY s. r. o. Celková cena stavby je v zmysle zmluvy o dielo 22 234,16 eur s DPH. Ihrisko je postavené tak, že v budúcnosti je možné jeho rozšírenie.

Autor: (Vladimír TOMEK, hovorca mesta Prešov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.01.2018
Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách
Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.
viac
17.02.2020
Nové Zámky začali s výstavbou interaktívneho ihriska Cultplay
Mesto Nové Zámky začalo s výstavbou interaktívneho detského ihriska Cultplay. Ihrisko vznikne revitalizáciou verejného priestranstva na časti pozemku v povodí rieky Nitra na sídlisku Nábrežie.
viac
12.03.2020
Na sídlisku Farská lúka pribudne nové parkovisko aj ihrisko
Nové parkovisko aj ihrisko vznikne v blízkej budúcnosti na sídlisku Farská lúka vo Fiľakove v okrese Lučenec. Parkovisko chce samospráva podľa primátora Attilu Agócsa vybudovať ešte v tomto roku, ihrisko najneskôr v budúcom.
viac
14.06.2021
Vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici prešiel veľkými zmenami
Prešovčania bývajúci na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici si môžu oddýchnuť vo vynovenom vnútrobloku. Pribudla tu zeleň, lavičky, ale aj detské ihrisko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %