Streda 08.07.2020
Dnes má meniny 
Ivan
°C
21.02.2020 03:00

Pri Zemplínskej šírave vzniká rekreačný komplex za šesť miliónov eur


Ilustračná snímka. Zdroj: (klocher.sk).


Pri Zemplínskej šírave má na ploche približne 12 hektárov vzniknúť rekreačný komplex. Informovala o tom Lucia Ciriaková zo spoločnosti CEE Real Estate Group, ktorá je investorom projektu.


Zmenšená verzia projektu pri obci Klokočov v okrese Michalovce s celkovými predpokladanými nákladmi vo výške šesť miliónov eur má byť verejnosti prístupná počas najbližšej letnej sezóny.

„Naším primárnym zámerom je opätovne prilákať verejnosť k Zemplínskej šírave,” povedala Ciriaková. Projekt Šírava Park chce investor financovať z vlastných zdrojov. Pilotný projekt, zmenšená verzia pláže s jednou gastro prevádzkou má byť podľa Ciriakovej obrazom toho, ako budú vyzerať všetky plánované podniky. Kapacita bude zatiaľ približne 250 návštevníkov.       

Areál bude pre verejnosť prístupný bezodplatne, ozrejmila Ciriaková. Súčasťou promenády má byť i mólo pre jachting a vodné športy, investor tiež vyhradí rybárom priestor pre športový rybolov. „Taktiež plánujeme priniesť rôzne kultúrne a iné podujatia,” doplnila Ciriaková.       

Na vybudovanie plážového komplexu plánuje spoločnosť investovať tri milióny eur, druhú polovicu celkových investícií vyčlenil investor na výstavbu prvej etapy Glampingu. Má ísť o kombináciu komfortného ubytovania a priameho kontaktu s prírodou. Spoločnosť nevylúčila, že v prípade záujmu by sa mohla zrealizovať aj výstavba apartmánov.       

Ako potvrdil hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák, z plánovaných 12 zastavaných hektárov je 5,3 hektára v správe štátneho podniku. SVP ich investorovi prenajal v dvoch cenových reláciách. Cenu nájmu pod komerčnými objektmi ohodnotil na 10 percent hodnoty pozemku, pri území, na ktorom bude vybudovaná pláž zohľadnil jej verejnoprospešný prínos. Ciriaková doplnila, že nájom je platný na 12 rokov s opciou na 24 rokov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
12.10.2017
Začala sa výstavba cyklotrasy v Strážkach, v pláne je aj bike park
Mesto Spišská Belá začalo v týchto dňoch s výstavbou cyklotrasy do Kežmarku v mestskej časti Strážky. Ide o úsek dlhý niečo cez dva kilometre a vedie od štrkoviska v Strážkach cez kaštieľ Strážky, až po začiatok panelového chodníka na začiatku Strážok v smere na Spišskú Belú.
viac
10.11.2017
Projekt prepojenia Košíc a maďarského Tokaja hľadá finančné zdroje
Projekt vytvorenia železničného spojenia historickým vlakom medzi Košicami a slovenským a maďarským regiónom Tokaja zatiaľ nezískal finančnú podporu z eurofondov.
viac
07.07.2020
V L. Mikuláši pribudne ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy
Mesto Liptovský Mikuláš plánuje v budúcom roku vybudovať ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy v dĺžke takmer pol kilometra. Na stavebné práce získala radnica 88 000 eur z externých zdrojov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %