Sobota 15.08.2020
Dnes má meniny 
Marcela
°C
01.08.2020 01:15

Pribudlo jedenásť nových držiteľov regionálnej značky kvality


Snímka zdroj: (OOCR REGIÓN HOREHRONIE).


Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horehronie oficiálne odovzdala certifikáty druhým držiteľom regionálnej značky – Regionálny produkt Horehronie.


Jedenásť remeselníkov a podnikateľov si 7. júla v novootvorených priestoroch Stodoly Pohanské v Mýte pod Ďumbierom prevzalo certifikáty Regionálneho produktu Horehronie. Ich výrobky, produkty či služby sa tak už oficiálne môžu označovať a prezentovať pod regionálnou značkou kvality. Celkovo je v regióne Horehronie už 27 rôznych remeselných výrobkov, poľnohospodárskych a potravinových produktov, ubytovacích, stravovacích a doplnkových služieb, ktoré sú držiteľmi regionálnej značky Horehronie.

V rámci druhej výzvy medzi novo ocenených patria: horehronské pečivo Bartrans z Pohorelej, legendárne buchty Zbojská, kúpeľné oblátky Pavol Malec, ovčie produkty zo Salaša Zbojská, kraslice Evy Homolovej, anjelici od Pavla Mlyneka, tatranské vlajočky, sójové sviečky Vrabka Style, ľubietovská keramika z dielne Petra Tatárika, Penzión u Hanky a Hotel Stupka na Táľoch.

„Sme veľmi radi, že sme mohli po druhýkrát odovzdať novým držiteľom certifikáty – Regionálny produkt Horehronie, vďaka ktorým sa ponuka regionálnych produktov opäť rozšírila. Označenie Regionálny produkt Horehronie označuje výrobky a služby, ktoré musia spĺňať určité faktory, preto sa označujú aj ako regionálne výrobky so značkou kvality, o ktoré je v poslednej dobe veľký záujem. Keďže máme v regióne stále veľa záujemcov, chceli by sme do konca roka vypísať tretiu výzvu na podávanie žiadostí,“ uviedla výkonná riaditeľka OOCR Horehronie Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Okrem certifikátov majú držitelia regionálnej značky pod záštitou OOCR Región Horehronie zabezpečený aj spoločný marketing a prezentáciu, ktoré sa ukrývajú pod spoločným logom zvončeka symbolizujúceho tradíciami živé Horehronie. Širokú ponuku regionálnych produktov si verejnosť môže zakúpiť aj v TIC Horehronie a TIC Brezno.

Aktivita je spolufinancovaná ministerstvom dopravy a výstavby SR.

Autor: (OOCR REGIÓN HOREHRONIE)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2019
Druhú výzva regionálnej značky - regionálny produkt Horehronie
V roku 2019 vznikla na Horehroní nová regionálna značka – regionálny produkt Horehronie. V rámci prvej výzvy bolo udelených 16 certifikátov prvým držiteľom regionálnej značky. Odvčera môžu záujemcovia opäť posielať žiadosti o udelenie práv na používanie značky regionálny produkt Horehronie.
viac
09.03.2020
TTSK vyčlenil na podporu regionálneho rozvoja 500 000 eur
Trnavský samosprávny kraj pripravil aj v roku 2020 dotačnú výzvu na podporu regionálneho rozvoja so zameraním predovšetkým na rozvoj a zatraktívnenie cestovného ruchu.
viac
01.08.2020
Predĺženie termínu na vydanie rozhodnutia v rámci 31. výzvy OPKZP
Oznam o zmene lehoty Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako Sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program Kvalita životného prostredia na vydanie rozhodnutia o žiadosti o poskytnutie NFP v rámci 31. Výzvy.
viac
07.08.2020
Cezhraničie: aktuality v programe Interreg V-A PL-SK
Región Beskydy predlžuje termín na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku pre mikroprojekty do 31. augusta 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %