Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
06.04.2024 08:00

Priebežné výsledky druhého kola budú aktualizované každých 10 minút


Štatistický úrad (ŠÚ) SR - logo


Priebežné výsledky druhého kola prezidentských volieb bude ŠÚ SR zverejňovať na portáli volbysr.sk počas volebnej noci, v sobotu (6. 4.) po 22.00 h, presnejšie po uzatvorení poslednej volebnej miestnosti.


"Na tejto stránke sa výsledky budú aktualizovať každých desať minút," informovala hovorkyňa ŠÚ

Priblížila, že počas volebnej noci sa budú postupne zverejňovať štyri okruhy dát - priebežný stav sumarizácie, ukazovatele o volebnej účasti, súhrnné ukazovatele o platných hlasoch a takisto úspešnosť oboch kandidátov. "Priebežné výsledky budú dostupné na štyroch regionálnych úrovniach - sumár za Slovenskú republiku, osem krajov SR, 49 územných obvodov a 79 okresov SR," spresnila.        

Na zverejnenie definitívnych výsledkov na webe volbysr.sk dáva pokyn Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán. "Zverejnia sa po overení a potvrdení všetkých zápisníc okrskovou a okresnou volebnou komisiou, systémom IVIS, ako aj samotnou komisiou," avizovala hovorkyňa ŠÚ.        

Definitívne výsledky budú dostupné na šiestich regionálnych úrovniach, navyše oproti priebežným budú obsahovať aj výsledky na úrovni takmer 3000 miest a obcí a takmer 6000 volebných okrskov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Voľby do VÚC by mali byť pri dvojkolovom hlasovaní najneskôr 4. novembra
Voľby do vyšších územných celkov (VÚC) by mali byť najneskôr v sobotu 4. novembra. Ak by sa však zmenil zákon a zrušilo by sa druhé kolo volieb, bol by možný aj neskorší novembrový sobotný termín. Noví predsedovia krajov a krajskí poslanci musia byť známi do 23. novembra.
viac
12.11.2018
Starosta Štrby je rekordérom, vo funkcii bude desiate volebné obdobie
Starosta Štrby Michal Sýkora je slovenským rekordérom, vo funkcii bude jubilejný desiatykrát. Po prvý raz v histórii však v komunálnych voľbách nemal súpera a svoju podporu mu vyjadrilo 767 tamojších obyvateľov.
viac
23.09.2019
V obci Tichý Potok sa starostkou stala Ľubica Zdravecká
Víťazkou doplňujúcich volieb na post starostu sa v obci Tichý Potok v okrese Sabinov stala Ľubica Zdravecká.
viac
07.11.2020
Testovanie v druhom kole 7. - 8. novembra – otázky a odpovede
Pri vychádzaní a pohybe v červených okresoch v termíne 9. – 14. novembra bude potrebný aktuálny test. V ostatných stačí negatívny výsledok potvrdený na certifikáte z testovania 29. októbra až 1. novembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %