Piatok 01.12.2023
Dnes má meniny 
Edmund
°C
27.07.2023 10:35

Prievidza chce kúpiť dve zberové vozidlá na biologický odpad


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Prievidza plánuje zakúpiť dve vozidlá na zber odpadov. Investíciu odhadlo na 400 000 eur, súvisí so zámerom mesta prevádzkovať viaceré činnosti v odpadovom hospodárstve vo vlastnej réžii.


Samospráva plánuje zakúpiť zberové vozidlo s lisovanou nadstavbou na zber kuchynského odpadu a zberové vozidlo s rotačnou nadstavbou na zber biologického odpadu, spresnila v oznámení vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Predmetom zákazky je dodanie áut, ako i zaškolenie obsluhy.

Náklady na zakúpenie vozidiel odhadla radnica na 353 350 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Ako kritériá na vyhodnotenie víťaza verejnej súťaže určila najnižšiu ponúknutú sumu a najkratšiu lehotu dodania. Uchádzači musia zložiť i zábezpeku vo výške 17 000 eur.

"Vozidlá budú slúžiť na účely spoločnosti Prievidzské odpadové hospodárstvo, ktorá by mala od 1. januára budúceho roka začať zvážať biologicky rozložiteľný kuchynský odpad a biologicky rozložiteľný odpad, tzv. zelený odpad," uviedol pred časom vedúci právnej kancelárie mesta Róbert Pietrik.

Na kúpu vozidiel chce mesto podľa neho využiť prostriedky z Environmentálneho fondu. Pietrik pripomenul, že ide o financie, ktoré mesto každoročne dostáva zo štátneho rozpočtu za zber separovaných zložiek odpadu, teda čím viac mesto separuje, tým viac financií dostane, zohľadňuje sa i počet obyvateľov.

Finančné prostriedky zaradí mesto do rozpočtu presne podľa výsledkov verejnej súťaže.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.07.2020
Považskobystrická radnica získala viac ako 50 000 eur za separovanie odpadu
Viac ako 50 000 eur získala považskobystrická radnica od Environmentálneho fondu za triedenie odpadu v minulom roku. Podiel separovania odpadu dosiahol v meste v minulom roku takmer 33-percentnú úroveň.
viac
19.11.2020
DPB vyhlásil tender na nákup 30 nových električiek
V Bratislave pribudne 30 nových jednosmerných, nízkopodlažných a klimatizovaných električiek.
viac
27.01.2021
Nová Baňa sa pripravuje na zber kuchynského odpadu
Mesto Nová Baňa chce so zberom kuchynského odpadu začať začiatkom marca. Od pilotného projektu na jednom sídlisku radnica upustila, zber chce spustiť plošne v rámci celého mesta.
viac
29.06.2023
Mesto Prievidza chce kúpiť dve zberové vozidlá na biologický odpad
Mesto Prievidza plánuje zakúpiť dve vozidlá na zber biologicky rozložiteľného odpadu (BRO) a biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu (BRKO).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %